Naga MarketsPara walutowa EURCAD od sierpnia 2012 roku porusza się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Warto jednak zauważyć, że wzrosty te od dłuższego czasu nie mogą trwale pokonać poziomu 1.5350, gdzie w czerwcu po raz kolejny pojawiła się silna reakcja podażowa.

EURCAD Monthly

Na wykresie tygodniowym zauważymy, że rynek bardzo precyzyjnie respektuje zarówno górne jak i dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Mimo to ostatnie wzrosty nie dotarły w okolice górnego ograniczenia kanału. Jeżeli zatem w najbliższym czasie po raz kolejny przetestowalibyśmy jego dolne ograniczenie, spodziewać moglibyśmy się wybicia, co mogłoby utworzyć formację głowy z ramionami.

EURCAD Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że na skutek ostatniego ruchu spadkowego rynek pokonał lokalne wsparcie 1.4530 i zaledwie 6 pips zabrakło do domknięcia kwietniowej luki wzrostowej.

EURCAD Daily

W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej, dla której potencjalnym zasięgiem są okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

EURCAD H4

By tak się jednak stało musielibyśmy najpierw wybić górą z lokalnej konsolidacji. Warto również zauważyć, że wspomniany opór znajduje się również w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

EURCAD H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak brokerzy zarządzają ryzykiem – market makerzy, STP, ECN, DMA
Następny artykułKto depcze May po piętach? Konsolidacja na EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here