Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa EURAUD od sierpnia 2012 roku porusza się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Cały ruch jest zdecydowanie spokojniejszy aniżeli wcześniejsze, trwające od lutego 2009 roku spadki przez co przypomina on jedynie tymczasową korektę.

Na skutek ostatniego ruchu spadkowego dotarliśmy jednak w okolicie istotnej strefy wsparcia zbiegającej się z dolnym ograniczeniem kanału, gdzie już w lutym pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy ponowne wzrosty.

EURAUD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek bardzo precyzyjnie dotarł w okolice wspomnianej strefy, gdzie w połowie lutego pojawiła się reakcja popytowa. Ponadto, niedość że rynek porusza się w obrębie kanału wzrostowego, to warto również zwrócić uwagę na trwającą od czerwca 2013 r. konsolidację.

Jeżeli obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.6150.

EURAUD Weekly

Warto również zwrócić uwagę, że w trakcie tych trwających od lutego br. wzrostów rynek wielokrotnie testował linię tendencji wzrostowej i ani razu jej trwale nie pokonał. Jednym z najlepszych rozwiązań dających interesującą okazję do dołączenia do trendu mogłoby być pogłębienie trwającej od kilku dni korekty i re-test ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

EURAUD Daily

Spoglądając na interwał H1 zauważymy jednak, że kurs pokonał przed chwilą lokalny opór. Jeżeli wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

EURAUD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrading Jam Session we współpracy z KNF? Chodzi o kryptowaluty
Następny artykułGuten Morgen DAX 24.11.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here