Naga MarketsPara walutowa EURAUD od sierpnia 2012 roku porusza się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Cały ruch jest zdecydowanie spokojniejszy aniżeli wcześniejsze, trwające od lutego 2009 roku spadki przez co przypomina on jedynie tymczasową korektę.

Na skutek ostatniego ruchu spadkowego dotarliśmy jednak w okolicie istotnej strefy wsparcia zbiegającej się z dolnym ograniczeniem kanału, gdzie już marcu pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy ponowne wzrosty.

EURAUD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek bardzo precyzyjnie dotarł w okolice wspomnianej strefy, gdzie w połowie lutego temu pojawiła się reakcja popytowa. Ponadto, niedość że rynek porusza się w obrębie kanału wzrostowego, to warto również zwrócić uwagę na trwającą od czerwca 2013 r. konsolidację.

Na skutek korekty spadkowej po ostatnim ruchu wzrostowym rynek dotarł i re-testuje obecnie lokalną strefę wsparcia zbiegającą się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

EURAUD Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że mimo iż wspomniane wsparcia w okolicy poziomu 38.2% Fibo zostało pokonane i spadki dotarły aż do mierzenia 50% to szybko pojawiła się reakcja popytowa, która to wybicie zanegowała.

EURAUD Daily

Obecne wzrosty okazują się jednak nad wyraz spokojne i wydawać by się mogło, że czeka nas przynajmniej jeszcze jeden impuls spadkowy. Jeżeli tak się stanie, najbliższym wsparciem okazują się w tym przypadku okolice poziomu 1.4280.

EURAUD Daily

Warto jednak zwrócić uwagę na obecna sytuację na interwale 4-godzinowym. Tu okazuje się, że wspomniany już wcześniej poziom zbiegający się z mierzeniem 38.2% Fibonacciego może stanowić linię ramion pro-wzrostowej formacji oRGR.

Warto również zauważyć, że rynek ten zachowuje się bardzo technicznie i re-testuje większość pokonanych poziomów wsparcia i oporu (zaznaczone różowymi strefami).

EURAUD H4

Wydaje się zatem, że na obecną chwilę rozważać możemy dwa scenariusze:

  • wybicie linii szyi = realizacja formacji oRGR i kontynuacja wzrostów
  • wybicie dołem z obecnej konsolidacji i ponowne spadki.

Obojętnie który z powyższych scenariuszy się zrealizuje osobiście poczekam na re-test pokonanego wsparcia bądź oporu i dopiero wówczas szukać będę okazji do otwarcia pozycji. Jeżeli chodzi o potencjalne zasięgi to w obu przypadkach są one niemal identyczne i wynoszą ok 300 pips.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

EURAUD H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCztery tendencje na środę – uwaga na dane!
Następny artykułAktualna analiza techniczna rynków finansowych 26.07.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here