Naga Markets


Od inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa CHFJPY na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków dotarła w okolice ważnego wsparcia 104.00 zbiegającego się z:

  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego,
  • mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego,

gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa.

CHFJPY Monthly

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, gdzie już w lipcu pojawiła się reakcja podażowa.

CHFJPY Weekly

Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo i dotarły jedynie w okolice poziomu 112.75. Od czasu odrzucenia tego wsparcia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym.

CHFJPY Daily

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że od środy kurs porusza się spokojnie na północ. Stosunkowo niewielka dynamika tych wzrostów przemawiać może za tym, iż są one jedynie korektą, po której spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. Niezwykle interesująco może wyglądać zatem sytuacja w chwili, gdy rynek dotrze w okolice najbliższego, technicznego oporu.

CHFJPY H1


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPZU S.A. [PZU] – wpływ fuzji banków na notowania – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 08.12.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here