TMS


Od inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa CHFJPY na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków dotarła w okolice ważnego wsparcia 104.00 zbiegającego się z:

  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego,
  • mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego,

gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa.

CHFJPY Monthly

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, gdzie już w lipcu pojawiła się reakcja podażowa.

CHFJPY Weekly

Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo i dotarły jedynie w okolice poziomu 112.75. Od czasu odrzucenia tego wsparcia kurs porusza się w trendzie horyzontalnym.

CHFJPY Daily

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że od środy kurs porusza się spokojnie na północ. Stosunkowo niewielka dynamika tych wzrostów przemawiać może za tym, iż są one jedynie korektą, po której spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. Niezwykle interesująco może wyglądać zatem sytuacja w chwili, gdy rynek dotrze w okolice najbliższego, technicznego oporu.

CHFJPY H1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPZU S.A. [PZU] – wpływ fuzji banków na notowania – analiza na zamówienie
Następny artykułGuten Morgen DAX 08.12.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here