Naga MarketsPara walutowa CHFJPY na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków dotarła w okolice ważnego wsparcia 104.00 zbiegającego się z:

  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego,
  • mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego,

gdzie w październiku ub.r. pojawiła się reakcja popytowa.

CHFJPY Monthly

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego (niebieskiego) oporu zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, gdzie w lipcu pojawiła się reakcja podażowa.

CHFJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny warto zauważyć, że na skutek ostatnich spadków kurs pokonał niezwykle ważne wsparcie w okolicy poziomu 115.15 i dotarł aż w okolice kolejnego technicznego poziomu, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem pogłębienia korekty wzrostowej i re-testu wspomnianego już poziomu 115.15, który obecnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatnich spadków. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Warto również zwrócić uwagę, że re-test i odrzucenie tego oporu mogłoby utworzyć prawe ramię pro-spadkowej formacji głowy z ramionami.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

CHFJPY Daily

Na wykresie H1 zauważymy, że aby wzrosty mogły być kontynuowane, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór który obecnie testujemy. Na drodze do zakładanej strefy stoi również opór w okolicy poziomu 114.76, gdzie także spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej.

CHFJPY H1

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 09.08.2017
Następny artykułKomentarz walutowy – Korea straszy rynki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here