Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa CHFJPY na skutek trwających od czerwca 2015 roku spadków dotarła w okolice ważnego wsparcia 104.00 zbiegającego się z:

  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego,
  • mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu wzrostowego,

gdzie w październiku 2016 r. pojawiła się reakcja popytowa.

CHFJPY Monthly

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, gdzie już w lipcu ub.r. pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo i pod koniec stycznia br. opór ten po raz kolejny został przetestowany.

CHFJPY Weekly

Drugie odrzucenie w/w oporu spowodowało już zdecydowanie silniejsze spadki, na skutek których rynek pokonał już lokalny poziom wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 107.90.

Za scenariuszem tym przemawiać może również wciąż niedomknięta luka wzrostowa z kwietnia 2017 roku.

CHFJPY Daily

By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw wybić dołem z trwającej od pewnego czasu formacji trójkąta prostokątnego. Uznając jednak, że z technicznego punktu widzenia ta formacja jest formą korekty w trendzie spadkowym, wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

CHFJPY H4

Za scenariuszem tym przemawia również obecna sytuacja na interwale 15-minutowym, gdzie rynek pokonał niedawno linię lokalnej tendencji wzrostowej.

CHFJPY M15

Jednocześnie miło mi poinformować o nowym cyklu webinarów. W każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków zapraszamy na odprawę traderów. W trakcie trwających ok 60 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJaponia przedstawiła nowe wytyczne dotyczące legalizacji ICO
Następny artykułPayrolls w marcu znacznie gorzej od prognoz. Jak reaguje dolar?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here