Naga MarketsNa wykresie miesięcznym pary walutowej CHFJPY widoczna jest korekta ostatniego impulsu spadkowego. Nieprzerwany ruch wzrostowy trwa już trzy miesiące, a rozpoczął się po byczym pin barze widocznym poniżej:

CHFJPY – wykres miesięczny

W ubiegłym tygodniu przełamany został opór przy 115.30, a dynamiczny wzrost skierował notowania od razu do strefy podażowej między 117.40 – 119.00. Wewnątrz tej strefy znajduje się dodatkowo poziom 50-procentowego zniesienia wspomnianego wcześniej impulsu spadkowego z wykresu miesięcznego.

Poniżej natomiast widzimy wykres dzienny i zmagania ceny z poziomem 117.40, gdzie cena zamyka się raz nad nim, a raz pod nim.

CHFJPY – wykres dzienny

Wspomniana wyżej walka między popytem, a podażą lepiej widoczna jest na wykresie 4-godzinnym poniżej. Mimo trwających od tygodnia prób nie udało się jak na razie pokonać poziomu 117.77. Od dołu wsparcie zapewnia linia trendu oraz lokalny obszar horyzontalny w pobliżu 117.00.

CHFJPY – wykres 4-godzinny

Skuteczne zamknięcie pod 117.00 otworzy drogę dalszym spadkom do 116.20. Z kolei jeśli także ten poziom polegnie możliwe, że czeka nas głębsza korekta, gdzie najbliższy kluczowy poziom docelowy znajduje się w okolicach 115.13 (50-procentowe zniesienie ostatnich wzrostów z D1, a także wcześniejszy opór).

CHFJPY – wykres 15-minutowy

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here