Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej poziom 106.50, para walutowa CADJPY od grudnia 2014 roku poruszała się na południe. Spadki te dotarły aż w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w listopadzie ub.r. po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty.

CADJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek tych wzrostów rynek pokonał po czym re-testując odrzucił linię tendencji spadkowej a w ubiegłym tygodniu kurs znalazł się powyżej bardzo ważnego, technicznego oporu 89.65.

CADJPY Weekly

Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom ten w dalszym ciagu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie) co zgodnie z założeniami zasady zmiany biegunów powinno się wydarzyć. Re-test i odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

CADJPY H4

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy poziomu 90.35, którego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie. Dopiero pokonanie tego poziomu mogłoby być technicznym sygnałem umożliwiającym większe spadki. Dopóki kurs utrzymywać będzie się powyżej, ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich na tym instrumencie.

CADJPY H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundamenty, technika i emocje – co jest najważniejsze?
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na PKO BP [PKO] i sprzedaży na Newagu [NWG]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here