CMC Markets

Od inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej poziom 106.50, para walutowa CADJPY od grudnia 2014 roku poruszała się na południe. Spadki te dotarły aż w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w listopadzie ub.r. po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty.

CADJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek tych wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 91.00, gdzie w połowie września br. pojawiła się reakcja podażowa.

CADJPY Weekly

Na skutek późniejszych spadków kurs dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek wczorajszej decyzji Bank of Canada (BoC) o utrzymaniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie (1,00%) ponownie obserwowaliśmy jednak silną deprecjację dolara kanadyjskiego. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii trendu.

CADJPY Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że wcześniejsze wzrosty dotarły w okolice linii tendencji spadkowej. Okazuje się więc, że wczorajsza decyzja BoC a więc wydarzenie stricte makroekonomiczne (fundamentalne) pokryła się z analizą techniczną i wsparła odrzucenie oporu.

CADJPY H4

Za kontynuacją spadków przemawiać może również niewielka dynamika trwających od wczorajszego wieczoru, spokojnych wzrostów, które z technicznego punktu widzenia przypominają jedynie niewielką korektę.

CADJPY M30

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: AUD/USD – opuszcza konsolidację dołem
Następny artykułGuten Morgen DAX 07.12.2017
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here