Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej poziom 106.50, para walutowa CADJPY od grudnia 2014 roku poruszała się na południe. Spadki te dotarły aż w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w listopadzie ub.r. po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty.

CADJPY Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek tych wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 91.00, gdzie w połowie września br. pojawiła się reakcja podażowa.

CADJPY Weekly

Na skutek późniejszych spadków kurs dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek wczorajszej decyzji Bank of Canada (BoC) o utrzymaniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie (1,00%) ponownie obserwowaliśmy jednak silną deprecjację dolara kanadyjskiego. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii trendu.

CADJPY Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że wcześniejsze wzrosty dotarły w okolice linii tendencji spadkowej. Okazuje się więc, że wczorajsza decyzja BoC a więc wydarzenie stricte makroekonomiczne (fundamentalne) pokryła się z analizą techniczną i wsparła odrzucenie oporu.

CADJPY H4

Za kontynuacją spadków przemawiać może również niewielka dynamika trwających od wczorajszego wieczoru, spokojnych wzrostów, które z technicznego punktu widzenia przypominają jedynie niewielką korektę.

CADJPY M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: AUD/USD – opuszcza konsolidację dołem
Następny artykułGuten Morgen DAX 07.12.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here