Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej odrzucającej poziom 106.50, para walutowa CADJPY od grudnia 2014 roku poruszała się na południe. Spadki te dotarły aż w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie w listopadzie 2016 r. po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa.

CADJPY Monthly

Trwające od tego czasu wzrosty dotarły w okolice technicznej strefy wsparcia zbiegającej się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, gdzie po utworzeniu formacji podwójnego szczytu pojawiła się silna reakcja podażowa.

Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że na skutek późniejszych spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa.

CADJPY Weekly

Warto również zauważyć, że całe, trwające od ponad dwóch tygodni wzrosty mieszczą się w obrębie kanału. Na skutek ostatniego impulsu kurs dotarł nie tylko w okolice górnego ograniczenia tej formacji ale również do lokalnego poziomu oporu, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

CADJPY H4

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że na skutek tych spadków kurs dotarł już w okolice lokalnej strefy wsparcia i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się silna reakcja popytowa. Sądząc jednak po dynamice dzisiejszej deprecjacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne pokonanie tego poziomu i kontynuacja spadków.

CADJPY H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBłąd koniunkcji w tradingu – uważaj na nieracjonalne zachowania
Następny artykułStrefa euro: Inflacja zgodnie z oczekiwaniami, bezrobocie w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here