Naga MarketsPara walutowa CADCHF od listopada 2011 roku poruszała się na południe. Od blisko dwóch lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7850 rynek porusza się w konsolidacji.

Warto również zauważyć, jak dokładnie testowana jest linia trendu spadkowego, która od kilku miesięcy powstrzymuje kupujących przed dalszymi wzrostami.

CADCHF Monthly

Na wykresie tygodniowym widzimy, że rynek od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest ona korektą czasu względem wcześniejszych spadków, bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie dołem. Warto jednak zwrócić uwagę, że obecny trend horyzontalny trwa już ponad dwa lata i ewentualnego wybicia raczej próżno spodziewać się w najbliższym czasie.

CADCHF Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek od dwóch tygodni porusza się w konsolidacji, której dolne ograniczenie znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

CADCHF H4

Wewnątrz tej konsolidacji powstał mniejszy, trwający od ubiegłego tygodnia box. Dziś w okolicy jego górnego ograniczenia zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków pojawiła się silna reakcja podażowa.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

CADCHF H1

Na skutek późniejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie w okolicy poziomu 0.7322, którego re-test i odrzucenie od dołu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków.

CADCHF M15

Warto jednak zwrócić uwagę, że korekta przybrała formę konsolidacji. W związku z powyższym do wspomnianego re-testu poziomu 0.7322 może nie dojść i jeżeli tylko rynek wybije dołem z obecnego boxu, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

CADCHF M5

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na AUDJPY 27.06.2017
Następny artykułPetrolinvest przejdzie na NewConnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here