Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa CADCHF od listopada 2011 roku poruszała się na południe. Od blisko trzech lat a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 w efekcie czego wybiliśmy istotne wsparcie 0.7850 rynek porusza się w konsolidacji.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w lipcu rynek pokonał linię trendu spadkowego. Mimo, to dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania. Od kilku miesięcy kurs oscyluje bowiem w okolicy górnego ograniczenia tej konsolidacji.

CADCHF Monthly

Jeżeli opór ten zostałby trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, dla którym potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 0.8650.

Biorąc jednak reakcje podażową, która pojawiła się w okolicy tego poziomu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pojawienie w najbliższym czasie przynajmniej korekty spadkowej.

CADCHF Weekly

Za scenariuszem pro-spadkowym przemawiać może również fakt, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował od góry (jako wsparcie) pokonanej 12 lipca br. linii tendencji spadkowej, co zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów powinno się wydarzyć.

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne (niebieskie) wsparcie w okolicy poziomu 0.7620.

CADCHF Daily

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, żeby spadki mogły być kontynuowane, rynek musiałby najpierw pokonać lokalne wsparcie, w okolicy którego wczoraj pojawiła się reakcja popytowa.

CADCHF H4

Biorąc jednak pod uwagę siłę obecnej reakcji podażowej odrzucającej lokalny opór, scenariusze ten wydaje się

bardzo prawdopodobny. Jeżeli kurs pokona najbliższe wsparcie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 0.7615.

CADCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz poranny BM ING – Małe spółki bronią honoru GPW
Następny artykułJak pogodzić trading z pracą na etacie – webinar już dziś o 20:00
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here