Od inwestora do scalpera to nowy cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem BDSwiss, w którym każdego dnia pod lupę będziemy brać jeden instrument finansowy. Analiza obejmować będzie szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego a skończywszy na 5/15 minutowym.
Na wykresie miesięcznym widzimy, że od niemal pięciu lat rynek porusza się na południe w kanale spadkowym. W drugiej połowie 2015r. przetestowaliśmy bardzo ważne wsparcie 0.6974 i od tamtej pory rynek dotarł i odrzucił opór 0.7849 będący jednocześnie poziomem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatnich (niemal dwuletnich) spadków. Spoglądając na historię tego instrumentu warto również podkreślić, że zachowywał się on bardzo technicznie tworząc dwa identycznej długości impulsy wzrostowe i reagując na linię wcześniejszego trendu (wzrostowego).

Na wykresie tygodniowym widzimy, że oprócz górnego ograniczenia kanału z wykresu miesięcznego rynek odrzucił również (w tym samym miejscu) linię średnioterminowego (dwuletniego) trendu i tworzy formację klina. Obecnie znajdujemy się na wysokości jego dolnego ograniczenia, które idealnie zbiega się z lokalnym wsparciem 0.7450 oraz poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. Pokonanie tego poziomu mogłoby wywołać spadki, dla których potencjalnym targetem mogłaby okazać się strefa wsparcia 0.6853 znajdująca się w okolicy poziomu 144.4% ostatniej korekty wzrostowej.

Targetem drugim, po pokonaniu tegorocznych minimów mogłyby okazać się natomiast okolice bardzo ważnego wsparcia 0.6351 (patrz wykres Monthly) zbiegającego się z poziomem 144.4% Fibonacciego z całych tegorocznych wzrostów będących obecnie najgłębszą korektą. Warto również zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy poszczególnymi boxami, która jest niemal równa 1:1
Przeczytaj również: TEORIA BOXÓW W TRADINGU

Na wykresie H4 widzimy, że po wtorkowym pokonaniu ważnego wsparcia 0.7499 rynek oscyluje w obrębie 54 pipsowej konsolidacji odrzucając kilkukrotnie strefę oporu oraz poziom 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Pokonanie wsparcia 0.7452 mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 0.7329.

Na wykresie H1 sytuacja przedstawia się dokładnie tak samo jak na H4. Widzimy tu jednak zdecydowanie dokładniej jak precyzyjnie rynek respektuje poszczególne poziomy wsparcia oraz oporu.
[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Już teraz sprawdź ofertę Brokera BDSwiss[/pullquote]

Na wykresie M15 możemy natomiast doprecyzować wcześniej ustalone strefy wsparcia i oporu do konkretnych poziomów. Widzimy zatem, że górnym ograniczeniem obecnej konsolidacji (oporem) jest poziom 0.7494 a dolnym (wsparciem) 0.74460. Biorąc pod uwagę obowiązujący trend spadkowy bardziej skłaniałbym się za wybiciem dołem i kontynuacją spadków.

BDSwiss oferuje swoim klientom wyszukane oraz niezawodne narzędzie do inwestowania na rynku CFD/Forex. Szczególnie nowicjusze mogą zaowocować z bezpiecznego wprowadzenia w świat inwestycji finansowych. Program edukacyjny z seminariami na żywo i komentarzami rynkowymi traderów spełniają oczekiwania tych którzy chcą nauczyć się skutecznie inwestować, co buduje wspaniałe partnerstwo między BDSwiss a jego klientami.
Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Od inwestora do scalpera„