Naga MarketsNa wykresie miesięcznym pary walutowej AUDUSD widać, że jej notowania osuwają się od 2011-go roku. Po wyznaczeniu dołka w okolicach 0.6826 rozpoczęła się konsolidacja w formie trójkąta.

AUDUSD – wykres MN

Wspomniany trójkąt znacznie lepiej widoczny jest na wykresie tygodniowym poniżej:

 

AUDUSD – wykres W1

Łatwo dostrzec można, że kurs po raz kolejny zmierza do górnego ograniczenia trójkąta w pobliżu 0.7750. Do tego oporu pozostał jeszcze niewielki dystans, a schodząc na niższy interwał widać trend wzrostowy, gdzie dołki i szczyty formują się na coraz wyższych poziomach:

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

AUDUSD – wykres H4

Na powyższym wykresie 4-godzinnym widoczna jest korekta, która kieruje się do przełamanego oporu na 0.7623, który obecnie stanowi wsparcie. Kluczowy opór z kolei wypada tu w okolicach górnego ograniczenia szerokiej formacji trójkąta przy 0.7750.

AUDUSD – wykres M15

W krótkim terminie można zatem szukać okazji do kupna w okolicach wspomnianej wyżej strefy wsparcia. Celam dla wzrostów będą wtedy najpierw okolice ostatnie szczytu, a następnie kluczowy opór przy 0.7750.


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here