Naga MarketsPara walutowa AUDUSD od sierpnia 2011 roku porusza się na południe. W efekcie tych spadków, we wrześniu 2015 roku rynek dotarł w okolice poziomu 0.6980 i od tamtej pory porusza się w konsolidacji. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że rynek pokonał, po czym re-testując odrzucił już linię tendencji wzrostowej.

AUDUSD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek od maja 2015 roku porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Przez kilka ostatnich tygodni rynek oscylował w okolicy tego oporu, gdzie w drugiej połowie marca pojawiła się reakcja podażowa.

AUDUSD Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy, że nawet jeżeli spadki miałyby dotrzeć w okolice dolnego ograniczenia wspomnianej powyżej konsolidacji, musielibyśmy najpierw pokonać wsparcie w okolicy poziomu 0.7160, które stanowi dolne ograniczenie lokalnego boxu.

Zapisz się na darmowe Seminarium inwestycyjne w Warszawie i wygraj lot do Tajlandii na Wielki Finał Światowych Mistrzostw Forex Milion Dolarów

AUDUSD Daily

Niezwykle interesująco wygląda sytuacja na wykresie 4-godzinowym. Widzimy, że rynek od dłuższego czasu poruszał się na południe tworząc kanał spadkowy, z którego na skutek trwających od trzech tygodni spokojnych wzrostów wybiliśmy górą. Warto zauważyć, że wzrosty te również mieściły się w obrębie jednego kanału, z którego w pod koniec ubiegłego tygodnia wybiliśmy dołem. Obecnie rynek znajduje się w strefie pomiędzy górnym ograniczeniem wcześniejszego kanału spadkowego a dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. Te dwa poziomy (wsparcia i oporu) mogłyby determinować powstanie kolejnej formacji, tym razem trójkąta rozszerzającego.

AUDUSD H4

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy, że rynek od drugiej połowy ubiegłego tygodnia porusza się w konsolidacji. W dniu dzisiejszym przetestowaliśmy jej górne ograniczenie, gdzie pojawiła się reakcja podażowa, a na skutek późniejszych spadków pokonana została lokalna strefa wsparcia, która następnie, po re-teście została odrzucona jako opór. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków.

AUDUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNiemcy z niższą stopą bezrobocia. Jak dane wpływają na EUR?
Następny artykułBezrobocie strefy euro najniższe od 8 lat!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here