Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Na skutek trwających od kwietnia 2011 roku spadków para walutowa AUDNZD dotarła w okolice poziomu 1.0000, gdzie w kwietniu 2015r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy ruch w trendzie horyzontalnym (konsolidacji), którego górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

AUDNZD Monthly

Zdecydowanie lepiej ta trwającą od ponad 4 lat konsolidację widać na wykresie tygodniowym. Biorąc pod uwagę, że w październiku przetestowaliśmy okolice lokalnego oporu 1.1300, gdzie pojawiła się reakcja podażowa, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji trwających od tego czasu spadków.

AUDNZD Weekly

By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Tam jednak już kilkukrotnie pojawiała się reakcja popytowa, co świadczyć może o sile tej strefy.

AUDNZD Daily

Za potencjalnymi wzrostami w najbliższym czasie przemawiać może natomiast fakt, iż w miniony piątek rynek pokonał lokalny opór (teraz wsparcie). Re-test i odrzucenie tej strefy od góry mogłoby być ciekawą okazją do dołączenia do wzrostów.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

AUDNZD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs litecoin domyka lukę popytową
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 30 stycznia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here