Naga MarketsNa skutek trwających od kwietnia 2011 roku spadków para walutowa AUDNZD dotarła w okolice poziomu 1.0000, gdzie w kwietniu 2015r. pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy ruch w trendzie horyzontalnym (konsolidacji), którego górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

AUDNZD Monthly

Zdecydowanie lepiej ta trwającą od ponad 3,5 roku konsolidację widać na wykresie tygodniowym.

AUDNZD Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek od dłuższego czasu porusza się na północ tworząc w ten sposób formację klina zwyżkującego. Na skutek odrzucenia górnego ograniczenia tej formacji, od wczoraj obserwujemy spadki.

AUDNZD H4

Na wykresie 30-minutowy zauważymy, że na skutek tych spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie już w nocy pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to wzrosty nie trwały zbyt długo i obecnie po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy tego poziomu. Jeżeli wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice dolnego ograniczenia formacji klina bądź w okolice wtorkowych minimów 1.0746.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

AUDNZD M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPerfekcyjny setup na kakao
Następny artykułIC Markets dodaje do oferty CFD na Bitcoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here