Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa AUDJPY na skutek trwających od grudnia 2014 roku spadków dotarła w okolice poziomu wsparcia 74.00 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie w czerwcu ubiegłego roku pojawiła się reakcja popytowa.

AUDJPY Monthly

Na skutek trwających od tego czasu wzrostów rynek już w listopadzie ub.r. wybił górą z kanału spadkowego i dotarł w okolice lokalnej strefy wsparcia. Warto również zauważyć, że cały ten ruch wzrostowy również mieści się w obrębie kanału.

AUDJPY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli obecnie testowany opór zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

AUDJPY Daily

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie oraz linie tendencji wzrostowej będącą jednocześnie dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego, w okolicy których obecnie się znajdujemy. Dopóki strefa ta nie zostanie pokonana, wciąż obowiązuje trend wzrostowy i ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji krótkich.

AUDJPY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaport walutowy Noble Markets – FED wspiera dolara
Następny artykułCEO ukarany za insider trading… akcjami własnej firmy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here