Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od dłuższego czasu porusza się w kanale spadkowym. Na skutek odrzucenia dolnego ograniczenia formacji, od października 2015 roku obserwujemy jednak wzrosty które jeżeli porównamy z dotychczasową historią na tym instrumencie, wydają się nad wyraz mało dynamiczne.

AUDCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, ze rynek od ponad 2,5 roku a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 porusza się w trendzie horyzontalnym.

Warto zauważyć, że kurs bardzo precyzyjnie przetestował pokonany na skutek decyzji SNB poziom 0.7750. W styczniu 2014 r. poziom ten stanowił istotne wsparcie natomiast po pokonaniu zamienił się w opór. Warto zwrócić uwagę, że obecnie rynek również znajduje się w okolicy tego poziomu i jest to juz jego trzeci re-test.

Jeżeli tym razem strefa ta zostałaby pokonana, spodziewać moglibyśmy się zmiany nastawienia rynku i kontynuacji tendencji wzrostowej nawet w okolice poziomu 0.8750 a więc dokładnie 1000 pips dalej.

AUDCHF Weekly

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału dziennego warto doprecyzować obecny opór z poziomu 0.7750 do 0.7780. Zauważymy wówczas, że w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja podażowa w okolicy tego poziomu.

AUDCHF Daily

Od tego czasu rynek porusza się spokojnie na południe respektując bardzo precyzyjnie dolne ograniczenie kanału spadkowego.Dopiero wybicie z niego dołem mogłoby zmienić ogólne (pro-wzrostowe) nastawienie rynku.

AUDCHF H1

Na wykresie 30-minutowym zauważymy, że wewnątrz kanału spadkowego powstał również mniejszy kanał wzrostowy. Mimo to kupujący od dłuższego czasu nie mają wystarczająco siły by pokonać lokalny opór 0.7720. Jeżeli zatem, najbliższym czasie wybijemy dołem z węższego kanału, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę STO!

AUDCHF M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar wsparty mocniejszymi danymi
Następny artykułCCC spółką tygodnia z +5,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here