TMS


Para walutowa AUDCHF od dłuższego czasu porusza się w kanale spadkowym. Na skutek odrzucenia dolnego ograniczenia formacji, od października 2015 roku obserwujemy jednak wzrosty które jeżeli porównamy z dotychczasową historią na tym instrumencie, wydają się nad wyraz mało dynamiczne.

AUDCHF Monthly

Spoglądając na wykres  tygodniowy zauważymy, że od ponad dwóch lat rynek poruszał się w konsolidacji tworząc formację trójkąta zwyżkującego, którego górne ograniczenie na poziomie 0.7750 zbiega się z mierzeniem 38.2% z całego wcześniejszego ruchu spadkowego i 61.6% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego oraz linią trendu spadkowego.

Po dokładnym przetestowaniu i odrzuceniu tej strefy nastąpiły spadki, na skutek których rynek pokonując linię tendencji wzrostowej wybił dołem z formacji trójkąta. Mimo, że z technicznego punktu widzenia takie wybicie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w zdecydowanie szerszym horyzoncie czasowym, to w tym przypadku, spadki nie trwały zbyt długo.

AUDCHF Weekly

Na wykresie 4-godzinowym zauważymy, że na skutek trwających niemal od początku czerwca br. wzrostów rynek pokonał już lokalny opór 0.7330. Mimo, że późniejsze wzrosty nie dotarły w okolice kolejnego oporu, to od wczoraj obserwujemy spadki. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem re-testu wspomnianego poziomu 0.7330.

AUDCHF H4

Za scenariuszem pro-sapdkowym przemawia również obecna sytuacja na wykresie H1, gdzie zauważymy, że na skutek tych spadków rynek pokonał już lokalną (różową) strefę wsparcia (teraz oporu), gdzie po re-tescie pojawiła się reakcja podażowa.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

AUDCHF H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here