CMC Markets

Od inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa AUDCHF od dłuższego czasu porusza się w kanale spadkowym. Na skutek odrzucenia dolnego ograniczenia formacji, od października 2015 roku obserwujemy jednak wzrosty które jeżeli porównamy z dotychczasową historią na tym instrumencie, wydają się nad wyraz mało dynamiczne.

AUDCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że kurs od ponad 2,5 roku a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 porusza się w trendzie horyzontalnym.

Warto zauważyć, że kurs bardzo precyzyjnie przetestował pokonany na skutek decyzji SNB poziom 0.7750. W styczniu 2014 r. poziom ten stanowił istotne wsparcie natomiast po pokonaniu zamienił się w opór i mimo licznych re-testów, w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

AUDCHF Weekly

Na skutek ostatnich spadków spowodowanych odrzuceniem tego oporu rynek pokonał lokalne wsparcie. Warto zwrócić uwagę, że strefa ta zbiega się obecnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do jej re-testu i późniejszego odrzucenia, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

AUDCHF Daily

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że by mogło dojść do tego re-testu kurs musiałby najpierw pokonać lokalne wsparcie, w okolicy którego wczoraj pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane i kurs pokona również lokalne minima, wówczas spodziewać moglibyśmy się bezpośredniej kontynuacji spadków.

AUDCHF H4

Za scenariuszem pro spadkowym przemawia również stosunkowo niewielka dynamika trwających od wczesnych godzin porannych, spokojnych wzrostów, które zdecydowanie bardziej przypominają korektę aniżeli nowy impuls.

AUDCHF M15

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here