Naga MarketsPara walutowa AUDCHF od dłuższego czasu porusza się w kanale spadkowym. Na skutek odrzucenia dolnego ograniczenia formacji, od października 2015 roku obserwujemy jednak wzrosty które jeżeli porównamy z dotychczasową historią na tym instrumencie, wydają się nad wyraz mało dynamiczne.

AUDCHF Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, ze rynek od ponad 2,5 roku a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20 porusza się w trendzie horyzontalnym.

Warto zauważyć, że kurs bardzo precyzyjnie przetestował pokonany na skutek decyzji SNB poziom 0.7750. W styczniu 2014 r. poziom ten stanowił istotne wsparcie natomiast po pokonaniu zamienił się w opór. Warto zwrócić uwagę, że obecnie rynek również znajduje się w okolicy tego poziomu i jest to juz jego czwarty re-test.

Jeżeli tym razem strefa ta zostałaby pokonana, spodziewać moglibyśmy się zmiany nastawienia rynku i kontynuacji tendencji wzrostowej nawet w okolice poziomu 0.8750 a więc dokładnie 1000 pips dalej.

AUDCHF Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy jednak, że w okolicy tego poziomu już w ubiegły czwartek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. By ty mogły być jednak kontynuowane w nieco szerszym horyzoncie czasowym, musielibyśmy jeszcze pokonać linię tendencji wzrostowej.

AUDCHF Daily

Spoglądając na wykres H1 zauważymy jednak, że pierwsza reakcja popytowa pojawić mogłaby się zdecydowanie wcześniej, bo już w okolicy lokalnego wsparcia 0.7670, którego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie.

AUDCHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 18 – 22 września
Następny artykułAnaliza Rynków 18-22 września, GBP/USD, USD/JPY, Ropa, Srebro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here