Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa AUDCAD od sierpnia 2013 roku porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Warto zwrócić szczególną uwagę, że od września 2015r. kiedy to rynek odrzucił jej dolne ograniczenie to linia tendencji wzrostowej już kilkukrotnie powstrzymywała podaż przed dalszymi spadkami.

AUDCAD Monthly

Spogladając na wykres tygodniowy zauważymy, że podobnej sytuacji spodziewać możemy się również w najbliższej przyszłości. Kurs od kilku tygodni oscyluje bowiem w okolicy tego wsparcia a w tym tygodniu po raz kolejny pojawiła się tam reakcja popytowa.

AUDCAD Weekly

Na interwale dziennym zauważymy, że wsparcie to zostało w środę pokonane i wydawać by się mogło, że czekają nas dalsze spadki jednak w czwartek pojawiła się silna reakcja popytowa, która zanegowała to wybicie.

AUDCAD Daily

Jeżeli wzrosty będą kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii tendencji spadkowej.

AUDCAD H4

Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż rynek pokonał właśnie lokalny opór w okolicy poziomu 0.9812.

AUDCAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInflacja CPI i Sprzedaż detaliczna w USA osłabiają dolara
Następny artykułPolska: Inflacja bazowa we wrześniu +1,0% rdr
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here