Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa AUDCAD od sierpnia 2013 roku porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Warto zwrócić szczególną uwagę, że od września 2015r. kiedy to rynek odrzucił jej dolne ograniczenie to linia tendencji wzrostowej już kilkukrotnie powstrzymywała podaż przed dalszymi spadkami.

AUDCAD Monthly

Spogladając na wykres tygodniowy zauważymy, że na skutek ostatnich spadków rynek pokonał jednak to wsparcie i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 0.9170 będącego dolnym ograniczeniem konsolidacji.

AUDCAD Weekly

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy jednak najpierw pokonać lokalne wsparcie 0.9650, w okolicy którego obecnie się znajdujemy. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że w okolicy tego poziomu pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta nie została jeszcze jednoznacznie odrzucona co oznacza, że równie dobrze może ona zostać pokonana.

AUDCAD Daily

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że kluczowy w tym przypadku może okazać się kierunek wybicia z lokalnej, trwającej od tygodnia konsolidacji.

AUDCAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMAS – Monetary Authority of Singapore
Następny artykułOpcyjny poranek: GBP/JPY – put, USD/CHF – call
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here