Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa AUDCAD od sierpnia 2013 roku porusza się w trendzie horyzontalnym (w konsolidacji). Warto zwrócić szczególną uwagę, że od września 2015r. kiedy to rynek odrzucił jej dolne ograniczenie to linia tendencji wzrostowej już kilkukrotnie powstrzymywała podaż przed dalszymi spadkami.

AUDCAD Monthly

Wspomnianą konsolidację zdecydowanie lepiej widzimy na wykresie tygodniowym.

AUDCAD Weekly

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego czwartku spadków rynek wybił dołem z lokalnej konsolidacji, której dolne ograniczenie obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

AUDCAD H4

By spadki te mogły być jednak kontynuowane, musielibyśmy również pokonać lokalne wsparcie w okolicy poziomu 0.9855. Jeżeli tak się stanie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii trendu wzrostowego z wykresu miesięcznego.

AUDCAD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułProtrader dodaje emulator głębokości rynku dla zleceń
Następny artykułUSD coraz tańsze, Złoto coraz droższe – w co warto inwestować?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here