Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Kurs pary walutowej EURGBP od grudnia 2015 roku porusza się dynamicznie na północ. Mimo, że wzrosty te nie dotarły w okolice poziomu 0.9600, to już we wrześniu ub.r. pojawiła się bardzo silna reakcja podażowa, która mogłaby zwiastować pojawienie się przynajmniej większej korekty spadkowej.

EURGBP Monthly

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że rynek od połowy września ub.r. oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia. By spadki mogły być kontynuowane, musielibyśmy najpierw trwale pokonać ten poziom.

EURGBP Weekly

Za scenariuszem tym przemawia jednak obecna sytuacja na interwale dziennym, gdzie zauważymy tworzącą się formację trójkąta prostokątnego. Jeżeli rynek opuściłby ten układ dołem, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.8350.

Już teraz sprawdź ofertę FX88 i wykorzystaj przewagę, jaką dają Ci konkurencyjne spready

EURGBP Daily

Okazją do wcześniejszego poszukiwania sygnałów sprzedażowych mogłoby natomiast być wybicie dołem z lokalnej konsolidacji na interwale 60-minutowym. W tym przypadku, po osiągnięciu dolnego ograniczenia formacji trójkąta moglibyśmy mieć już wygenerowany zysk na poziomie niespełna 80 pips.

EURGBP H1

Jednocześnie miło mi poinformować o nowym cyklu webinarów. W każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków zapraszamy na odprawę traderów. W trakcie trwających ok 60 min. spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem “Setup dnia”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 22.02.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: CCC – czas na zakończenie korekty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here