Naga MarketsOd inwestora do scalpera to cykl analiz, w którym każdego dnia pod lupę bierzemy jeden instrument finansowy a analiza obejmuje szczegółowe spojrzenie na dany walor począwszy od wykresu miesięcznego/tygodniowego a skończywszy na H1/M15.


Para walutowa EURAUD od sierpnia 2012 roku porusza się spokojnie na północ tworząc kanał wzrostowy. Cały ruch jest zdecydowanie spokojniejszy aniżeli wcześniejsze, trwające od lutego 2009 roku spadki przez co przypomina on jedynie tymczasową korektę.

Na skutek ostatniego ruchu spadkowego dotarliśmy jednak w okolicie istotnej strefy wsparcia zbiegającej się z dolnym ograniczeniem kanału, gdzie już w lutym pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy ponowne wzrosty.

EURAUD Monthly

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek bardzo precyzyjnie dotarł w okolice wspomnianej strefy, gdzie w połowie lutego pojawiła się reakcja popytowa. Ponadto, niedość że rynek porusza się w obrębie kanału wzrostowego, to warto również zwrócić uwagę na trwającą od czerwca 2013 r. konsolidację.

Mimo, że kurs nie dotarł w okolice jej górnego ograniczenia, to od kilku tygodni ponownie obserwujemy spadki. Na ich skutek rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego, lokalnego oporu (teraz wsparcia).

EURAUD Weekly

Na wykresie 4-godzinowym widać, że w okolicy tego wsparcia pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta nie została jeszcze trwale odrzucona. Jeżeli jednak zostałaby ona pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice dolnego ograniczenia trwającego od początku grudnia ub.r. kanału spadkowego.

EURAUD H4

Byśmy mogli mówić o ewentualnym powrocie do wzrostów, kurs najpierw musiałby pokonać lokalny opór w okolicy poziomu 1.5280 a najlepiej wybić również górą z kanału spadkowego.

EURAUD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 9 stycznia
Następny artykułPrezes JPMorgan żałuje, że nazwał Bitcoina bańką, ale…
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here