Naga MarketsArtory, firma, która rozpoczęła rejestrację certyfikatów dot. dzieł sztuki wykorzystując do tego technologię blockchaini, zebrała podobno ponad 7 milionów dolarów w ramach serii A. Jednym z głównych inwestorów okazał się wczesny inwestor Spotify. Informację podano opinii publicznej 22 kwietnia za pośrednictwem magazynu „Art Newspaper”.

Artory umożliwia dziś swoim użytkownikom śledzenie pochodzenia poszczególnych dzieł sztuki. Pomaga też w handlu nimi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy rozdział w handlu sztuką

W czasie zbiórki kapitału zebrano aż 7,3 mln USD od grupy inwestorów, w tym prywatnej firmy inwestycyjnej 2020 Ventures, która wsparła wcześniej m.in. szwedzką platformę streamingową Spotify, amerykańską firmę logistyczną Postmates i platformę sprzedaży towarów luksusowych RealReal.

Nanne Dekking, założyciel projektu, powiedział, że zebrane środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój jego firmy, w szczególności pod kątem funkcjonalności samej platformy. Dodał, że on i jego zespół “budują coś, co musi zostać sprawdzone”. Portal miałby pokazać “głębię informacji [stojących] za każdym obrazem”.

David Williams z 2020 Ventures powiedział z kolei Art Newspaper, że firma lubi platformy, które „otwierają duże rynki dla szerszego grona uczestników i transakcji”.

Pod koniec marca Artory nabyło bazę aukcyjną domu aukcyjnego. Obejmuje ona wyłącznie subskrypcję zawierającą jednak informacje o ofertach sprzedaży od ponad 4000 międzynarodowych domów aukcyjnych. Ten ruch rzekomo ma doprowadzić do tego, że dane sprzedaży Klubu Aukcyjnego – zebrane podobno od około 250 firm w 40 krajach – po raz pierwszy zostały udostępnione publicznie.

W październiku ubiegłego roku dom aukcyjny Christie ogłosił start projektu pilotażowego powiązanego z Artory. Wszystko to, aby wdrożyć technologię blockchain dla danych aukcyjnych. Partnerstwo ma pomóc wykorzystać technologię w celu dostarczenia kupującym szczegółów i certyfikatów zakupów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here