Naga MarketsKostki scrabble ułozone w słowo FRAUD na banknocie dolarowymDo sądu w Nowym Jorku wpłynął pozew skierowany przeciwko Blue Ocean Capital Group – spółce oferującej tokeny MCash. Jeden z inwestorów zakupił kryptowaluty o wartości 2 mln USD. Uważa on, że został oszukany, ponieważ zaprezentowane mu materiały odbiegały od rzeczywistości. Według danych na Etherscan, wartość MCash spadła obecnie do zera, a strona firmy kryptowalutowej już nie istnieje.

Mylne informacje skłoniły do zainwestowania 2 mln USD

Jak możemy przeczytać w pozwie, Lijun Sun został oszukany przez Blue Ocean Capital Group. Żeby nakłonić go do zainwestowania w MCash, spółka rzekomo przedstawiła mu fałszywe informacje. „Nie tylko MCash Token nie został zarejestrowany przez Amerykańską Giełdę Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ale co ważniejsze, spółka dokonała szeregu nadinterpretacji i ominęła wiele szczegółów w celu nakłonienia Lijun Suna do zainwestowania 2 mln USD”.

Materiały dostarczone Sunowi rzekomo nie odzwierciedlały właściwości tokenów ani warunków ich zakupu. Dopiero po zainwestowaniu pieniędzy poszkodowany dowiedział się, że umowę podpisał nie z Blue Ocean Capital, a inną spółką, której nazwa wcześniej nie padała. Tokeny MCash okazały się być dodatkowo niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, którymi nie można legalnie handlować w Stanach Zjednoczonych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Celowe wprowadzenie w błąd

Według dokumentów sądowych, inwestor złożył wniosek o zwrot inwestycji oraz odszkodowanie za poniesione straty w wysokości 6 mln USD. Sun twierdzi również, że oskarżeni działając w imieniu spółki dokonali federalnego oszustwa związanego z papierami wartościowymi.

Inwestor nie wpłaciłby środków na rzecz Blue Ocean Capital gdyby wiedział o tych faktach wcześnie. Utrzymuje również, że podczas spotkania w cztery oczy z Antonym Liu – prezesem firmy – ten przyznał, że „był świadomy, że przeprowadzona transakcja nie była legalna według prawa USA i w rezultacie mógł zostać oskarżony o popełnienie oszustwa”.

Pozwy przeciwko spółkom kryptowalutowym to nic nowego, szczególnie po pęknięciu bańki na przełomie 2017 i 2018 roku. Słynna jest historia dwóch Amerykanów próbujących odzyskać 9500 BTC, które znajdowały się na nieistniejącej już giełdzie kryptowalutowej Mt Gox. Zniknęły one z jej rachunków na ponad dwa lata przed największym atakiem hakerskim w historii rynku krypto.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here