Naga Markets
Chancers-Do-Kwon
Kryptowalutowy streamer pseudonim Chancers.

Inwestor, który złożył wizytę w domu Do Kwona stojącego za upadłym ekosystemem Terra, dobrowolnie oddał się w ręce policji. Po tym, gdy mężczyzna ten stracił ogromną ilość środków, inwestując w ten projekt, znalazł adres jego twórcy i postanowił się tam udać, relacjonując wszystko na żywo za pośrednictwem platformy streamingowej. Dzień później, gdy zaczął być poszukiwany, zgłosił się na komisariat. 

Inwestor, który udał się do domu Do Kwona, został aresztowany

Po tym, gdy kryptowaluta LUNA oraz stablecoin UST wymazały znaczną część swojej wartości, wielu posiadaczy tych coinów potraciło majątki swojego życia. Jeden ze zdesperowanych inwestorów, którego Terra pozbawiła około 3 mld wonów południowokoreańskich, znalazł adres Do Kwona w Internecie i postanowił się tam udać. 12 maja br. mężczyzna znany w mediach społecznościowych, jako „Chancers” odwiedził dom, w którym przebywała żona założyciela wykolejonego projektu. Całą relację transmitował na żywo za pośrednictwem platformy streamingowej AfreecaTV. Jego treść dotarła wówczas do około 100 osób.

Przestraszona partnerka Do Kwona zgłosiła sprawę na policję, prosząc o ochronę w nagłych wypadkach. Następnego dnia, gdy Chancers dowiedział się, że jest poszukiwany, dobrowolnie udał się na komisariat. 

Poszkodowany inwestor wyraził skruchę z powodu najścia bliskich Do Kwona w ich własnym domu, jednocześnie zażądał, aby założyciel Terry publicznie przeprosił wszystkich inwestorów, którzy utopili pieniądze w jego projekcie. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

NED

Terra pozbawiła środków około 250 tys. inwestorów

Choć ekosystem stworzony przez Do Kwona nie był typowym scamem, w którym twórcy uciekają wraz z pieniędzmi inwestorów, wyrządził on społeczności wirtualnych walut ogromne szkody. Szacuje się, że łącznie środki mogło potrącić w nim około 250 tys. osób.

Zarówno firma stojąca za Terrą, jak i jej założyciel twierdzą, iż upadek LUNA i UST nie przyniósł im żadnych korzyści. Sytuacją zainteresował się m.in. południowokoreański zespół dochodzeniowy ds. przestępstw finansowych i tych związanych z papierami wartościowymi. 

Jeszcze tydzień przed upadkiem Terry Do Kwon mówił o tym, że 95% projektów kryptowalutowych umrze, jednak oglądanie ich śmierci będzie dla niego swojego rodzaju rozrywką. Mężczyzna ten nie przewidział natomiast, iż bessa na rynku pogrzebie m.in. jego własny ekosystem. 

Wielu poszkodowanych przyłączyło się do pozwów zbiorowych przeciwko Do Kwonowi. W połowie maja br. dyrektor generalny Terry przyznał na Twitterze, że ubolewa nad tym, co spotkało inwestorów. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułColumbus Energy został partnerem technologicznym Orange Energia
Następny artykułPodwyżki stóp procentowych Fed w cenach, a nadal wspierają dolara
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here