Naga MarketsSpółka Investeko pochwaliła się wynikami za pierwszy kwartał 2020 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,15 mln zł a zysk netto wyniósł 180,8 tys. zł. W końcówce kwietnia, Prezes Zarządu Arkadiusz Primus poinformował o podpisaniu porozumienia o współpracy w zakresie gospodarowania odpadów środków ochrony osobistej, w ramach kompleksowego systemu gospodarowania odpadami potencjalnie zakaźnymi COVID-19.

  • Wzrost przychodów spółki w pierwszym kwartale o 64,8% do poziomu 1,15 mln zł. 
  • Spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 149 tys. zł. wobec straty 166,7 tys zł. w analogicznym okresie w ubiegłym roku. 
  • Porozumienie o współpracy w zakresie gospodarowania odpadami potencjalnie zakaźnymi COVID-19. 

Zobacz również: GPW publikuje wyniki za pierwszy kwartał. Zysk netto: 29,3 mln zł

Silne wzrosty na walorach spółki z początku kwietnia br.

Podczas piątkowej sesji notowania Investeko zyskują 4%, a kurs oscyluje w okolicach 2,6-2,7 zł. Początek roku to konsolidacja w okolicach 1 zł. Początek kwietnia przyniósł wzrost zainteresowania walorami spółki, które doszły do poziomu 4,46, co stanowiło wzrost o około 350% w ciągu zaledwie kilku sesji.

 

Notowanie Investeko z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

W pierwszym kwartale Spółka kontynuowała prace w zakresie projektowania Nowej bazy Paliw Lotniczych dla Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice. Ponadto trwały prace w zakresie pełnej remediacji terenu byłej powojskowej bazy paliw na zlecenie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Zobacz również: WIG-TECH vs WIG-ODZIEZ. Branżowe porównania indeksów w tle koronawirusa

Umowa w zakresie gospodarowania odpadami potencjalnie zakaźnymi COVID-19

28 kwietnia Spółka poinformowała o podpisaniu porozumienia o współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Katowicach, dotyczącego współpracy w zakresie odzysku odpadów ochrony osobistej. Przedmiotem umowy będą odpady selektywnie zbierane w obiektach handlowych i użyteczności publicznej.

Investeko podało w komunikacie, iż posiada infrastrukturę techniczną a także wymagane uprawnienia, pozwalające odzyskiwać odpady z obiektów handlowych wielkopowierzchniowych, w których Emitent wdraża system COVID-19 IWMS – Protection and Waste Managment System. Porozumienie przewiduje zakres organizacyjny i logistyczny zagospodarowania odpadów z obiektów w regionie śląskim.

Głównym celem wypracowanej współpracy jest zagwarantowanie hipermarketom, galeriom handlowym czy lotniskom wdrożenia procedury bezpieczeństwa, przy jednoczesnym utrzymaniu możliwie wysokiego poziomu protekcji środowiska po rozpoczęciu działalności (zatrzymanej na kilka tygodni w związku z obostrzeniami Rządu w reakcji na pandemię koronawirusa).

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here