Naga MarketsInventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem S.A. (w trakcie zmiany na Hub.Tech S.A.), działająca w branży biotechnologii przemysłowej, planuje wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka podpisała umowę na prospekt emisyjny z domem maklerskim INC S.A. Równolegle, także Boruta-Zachem realizuje dalsze kroki zbliżające do przenosin spółki z NewConnect na GPW, zatwierdzając decyzję 8 października na ostatnim WZA oraz podpisując umowę z INC S.A. Do czasu debiutu giełdowego większościowy pakiet akcji InventionBio ma zostać przejęty przez Grupę Boruta-Zachem.

InventionBio planuje wejście na GPW

InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią, która jest właścicielem przełomowej technologii opartej na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów. W procesie biorafinacji pozyskuje się m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności jak i paszach dla zwierząt. Spółka z sukcesem komercjalizuje swoje rozwiązania, a grono potencjalnych kontrahentów zainteresowanych ich zastosowaniem stale się powiększa. Przychody InventionBio w okresie od stycznia do lipca wyniosły 9 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Debiut InventionBio na giełdzie to kolejny krok naszej Grupy w obszarze biotechnologii przemysłowej. Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju, po przejęciu chcemy posiadając co najmniej 60% udziałów w spółce. Na dniach rozpoczną się wstępne prace nad prospektem emisyjnym InventionBio. Liczymy, że do złożenia dokumentu w KNF dojdzie na przełomie 2020 i 2021 r. – informuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta Zachem.

Innowacyjna na skalę światową technologia będąca wynikiem badań InventionBio stanowi podwaliny dla zielonej gospodarki – przyszłości przemysłu europejskiego. Na ten moment spółka jest w trakcie realizacji wielu projektów unijnych, których całkowita wartość opiewa na kwotę prawie 240 mln zł.

Dodatkowo, zastosowanie technologii spółki znajduje coraz szersze kręgi zainteresowań w różnych branżach. Ostatnio InventionBio poinformowało o współpracy z SensDx przy testach na koronawirusa oraz pozytywnym zakończeniu pierwszej serii badań prowadzonych wspólnie z Perdue Agribusiness – amerykańskim rolniczym koncernem, który jest zainteresowany technologią biorafineracji śruty rzepakowej w produkcji dodatków paszowych. Spółka pracuje także nad ekologicznym herbicydem – substytutem syntetycznych środków chwastobójczych oraz innowacyjną nanoemulsją o szerokim zastosowaniu na rynku kosmetycznym jak i farmakologicznym.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW: Ruszyła II edycja Akademii GPW Growth
Następny artykułMZ: 9 291 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 192 539
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here