Naga MarketsDolar amerykański pozostanie słaby w 2021 r. i w pierwszych kwartałach 2022 r., według analityków Wells Fargo. Pomimo interwencji banków centralnych na rynku w celu ograniczenia siły krajowych walut, „greenback” ucierpi w wyniku utrzymującego się globalnego apetytu na ryzyko. Indeks dolara umacnia się we wtorek o 0,30%.

  • Kolejne kraje obawiają się, że słaby dolar i siła ich lokalnych walut może zmniejszyć konkurencyjność gospodarczą na rynku globalnym
  • Dalsze osłabienie dolara amerykańskiego w 2021 r. i we wczesnych kwartałach 2022 r.
  • W dalszej części tego roku nastąpi okres zsynchronizowanego globalnego wzrostu gospodarczego

USD: interwencja walutowa nie wystarczy, aby powstrzymać spadek dolara – Wells Fargo

Pod koniec 2020 roku, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku tygodni, można było zaobserwować, jak decydenci wyrażali zaniepokojenie z powodu siły swoich walut. Kolejne kraje obawiają się, że słaby dolar i siła ich lokalnych walut może zmniejszyć ich konkurencyjność gospodarczą na rynku globalnym. Biorąc pod uwagę kruche ożywienie w wielu zagranicznych gospodarkach, decydenci zasugerowali, że w celu zwiększenia eksportu preferowany może być słabszy kurs wymiany.

Te artykuły również Cię zainteresują
Między innymi ostatnie interwencje przeprowadzane przez Narodowy Bank Polski (NBP) na rynku walutowym miały służyć zapobiegnięciu dalszemu umocnieniu polskiego złotego. Kurs euro ustabilizował się w nowym roku w okolicach 4,55 zł. Jednak w ocenie wielu ekspertów w długim terminie rodzima waluta odrobi część strat do głównych konkurentów na rynku Forex.

Pomimo podwyższonych kwot interwencji walutowych i operacji zarządzania rezerwami walutowymi ze strony zagranicznych banków centralnych, nadal opowiadamy się za osłabieniem dolara amerykańskiego w 2021 r. i we wczesnych kwartałach 2022 r. – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów w dalszej części tego roku nastąpi okres zsynchronizowanego globalnego wzrostu gospodarczego. W tym kontekście dolar amerykański powinien podążać za historycznymi wzorcami i stopniowo słabnąć.

Jednocześnie Rezerwa Federalna prawdopodobnie utrzyma stopy procentowe na niższym poziomie przez dłuższy czas i jest mało prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości zmniejszy zakupy aktywów.

Zaangażowanie na rzecz luźnej polityki pieniężnej powinno utrzymać rentowności papierów skarbowych na stopniowej ścieżce w górę i nadal wspierać nastroje związane z ryzykiem. Połączenie tych czynników powinno utrzymać presję spadkową na dolara amerykańskiego w średnim i długim okresie – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cdr | kurs.dolara | co znaczy blik | kurs złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here