Naga Markets

Interwencja Bank of Japan wisi w powietrzu. Kurs jena (JPY) w potrzaskuPrzeciąganie liny pomiędzy jastrzębim Fedem a możliwą interwencją słowną japońskich decydentów utrzymuje kurs USD/JPY blisko poziomu 144 we wtorek.

Czy BoJ wpłynie na kurs dolara do jena (USD/JPY)?

Rentowność amerykańskich obligacji będzie nadal dyktować zachowaniu kursu USD/JPY, uważają analitycy HSBC. We wtorek, rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wynosi 3,54% i jest najwyższa od 2011 roku.– Retoryka japońskich decydentów może nadal mieć niewielki wpływ, chyba że Bank of Japan nieoczekiwanie zmieni swoje wytyczne lub stanowisko w sprawie polityki pieniężnej i kontroli krzywej dochodowości. – skomentowali analitycy HSBC, którzy na kolejne tygodnie zapowiadają utrzymanie się USD/JPY przy obecnych poziomach, ale nie wykluczają możliwości zwyżki do kolejnych szczytów.

– Spodziewamy się raczej powolnego wzrostu USD/JPY niż gwałtownego rajdu. Rynek prawdopodobnie będzie uważał, że słowa BoJ zamienią się w czyny, jeśli kurs zagrozi przełamaniem oporu na 147,66, czyli maksimum z września 1998 r. – dodali. – W najbliższych tygodniach kluczowe będzie to, czy rynek zacznie myśleć, że ta słowna interwencja ma jakiekolwiek realne podstawy.

Interwencje słowne nasiliły się, gdy para wcześniej w tym miesiącu zbliżyła się do nowych 24-letnich szczytów tuż poniżej 145. Gazeta Nikkei podała w zeszłą środę, że BoJ przeprowadził kontrolę stóp proc., postrzeganą jako prekursor interwencji.

Zobacz również: Kurs AUD/USD na kluczowym wsparciu. Czy notowania pary runą?

– Podobnie jak w przeszłości, każda jednostronna interwencja może okazać się krótkotrwała i nie spowodować zwrotu w długoterminowym trendzie (…). – zauważyli analitycy Barclays.

W czwartek odbędzie się posiedzenie Bank of Japan. Eksperci z Barclays oczekują, że zapadnie jednogłośna decyzja o utrzymaniu polityki na niezmienionym poziomie.

XTB

– Podsumowując, uważamy, że USD/JPY może pozostać na wysokim poziomie ze względu na dywergencję polityki pieniężnej USA-Japonia, potencjalnie re-testując maksimum z ostatnich lat na poziomie 145 (…). – podkreślili ekonomiści Barclays.

Interwencja Bank of Japan wisi w powietrzu. Kurs jena (JPY) w potrzasku
Kurs USD/JPY. Źródło: tradingview.com

– Widzimy, że USD/JPY porusza się w technicznym przedziale 140-145. W przypadku scenariusza spadkowego spodziewamy się poziomów wsparcia na 142,5; 141,5; 140; 138,4; 137,7; 137,4. – dodali. – Opór dla wzrostów pojawia się na 145, 147. 7 (maksimum z 1998 roku) oraz 150.

Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here