Naga MarketsZłote czasy dla firm telekomunikacyjnych skończyły się w Polsce dawno temu. Obecnie telekomy muszą mierzyć się nie tylko z dużą konkurencją ale również z przepisami Unii Europejskiej oraz ministerstwem cyfryzacji, które wymusza kolejne zmiany. Zmiany, są korzystne dla klientów, ale nie koniecznie korzystne dla operatorów. Po obniżeniu stawek roamingowych na terenie unii europejskiej w końcu przyszedł czas na zmiany w zakresie internetu mobilnego. W minionym tygodniu podpisane zostało memorandum pomiędzy ministrem cyfryzacji, a Cyfrowym Polsatem, Orange Polska, P4, Polkomtelem i T-Mobile Polska. Na mocy, którego zagwarantowane zostało prawo do rezygnacji z oferty mobilnego w terminie 14 dni od jej podpisania. Dla operatorów to niezbyt dobra wiadomość, bo teraz tylko najwyższa jakość usług będzie mogła przetrwać na rynku.
Korzystając z okazji rzucę okiem na nasze giełdowe telekomy oraz na kondycję ich akcji.

ORANGEPL (OPL)
Spółka znajduje się w trendzie spadkowym od szczytu z października 2014 roku. Miesiąc marzec był dobry dla polskiej giełdy na czym skorzystała również OPL zyskując od dołka około 15%. Kluczowym poziomem, którego przebicie da szansę na kontynuację wzrostów jest rejon 7zł (poziom ten był w grze w latach 2013 i 2015), a następnie 7,70zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
analiza_OPL


Otwórz pozycję na rachunku brokera XTB. 
X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .


CYFROWYPOLSAT (CPS)
Inaczej wygląda sytuacja techniczna na wykresie Cyfrowego Polsatu. Ruch wzrostowy trwał od początku 2016 roku jednak przez większą część marca, który był ogólnie dobry dla polskiej giełdy CPS przechodził korektę. Ostatni tydzień to jednak powrót do wzrostów i próba przełamania lokalnego maksimum. Przed popytem jednak sporo roboty ponieważ od października 2014 na wykresie pojawiają się charakterystyczne niższe szczyty i niższe dołki (widoczne gołym okiem na większym interwale). Najbliższy opór to 24,70zł, ale dopiero przebicie szczytu z listopada 2015, który znajduje się lekko powyżej poziomu 26,00zł da pozytywny sygnał, że korekta została zakończona.

analiza_CPS

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones | akcje orlenu | kursy walut online | stooq eur pln | bitcoin analiza | dax index online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here