Naga MarketsMoneta DashProjekt kryptograficzny Dash ogłosił uruchomienie Dash Text, opartej na SMS-ie usługi transakcji kryptowalutowych dla wenezuelskich użytkowników. W opublikowanym ogłoszeniu firma stwierdziła, że Dash Text eliminuje konieczność posiadania przez wenezuelskich użytkowników smartfonów z dostępem do internetu w celu przeprowadzania transakcji kryptograficznych, co historycznie było istotną barierą dla adopcji w zubożałym kraju cierpiącym z powodu hiperinflacji.


Po raz pierwszy o uruchomieniu Dash Tekst pisaliśmy już 19 września br. Wówczas uruchomiono jednak jedynie wersję beta, do której dostęp można było uzyskać za pośrednictwem uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem pięciocyfrowego kodu na Movistar, jednej z trzech największych firm telekomunikacyjnych w tym kraju.

Według współzałożyciela Dash Text Alejandro Echeverría, Dash Text ma na celu ułatwienie dostępu do kryptowaluty Dash w Wenezueli w celu rozwiązania problemów związanych z hiperinflacją i problemami ze standardowymi płatności. Wenezuelczycy napędzani kilkumiesięczną hiperinflacją, która praktycznie pozbawiła boliwaria wartości, coraz częściej sięgają bowiem po kryptowaluty traktując je jako środek płatniczy.

Wielomilionowy potencjał

flaga WenezueliDash zamierza wykorzystać sukces i rozpoznawalność jaką zyskał do tej pory wśród Wenezuelczyków i zamierza spopularyzować swoje rozwiązanie wśród milionów osób, które nie są w stanie uczestniczyć w gospodarce kryptograficznej, ponieważ nie posiadają smartfonów lub nie mają dostępu do Internetu. Rozwiązanie tego problemu zostało zbudowane we współpracy z BlockCypher, który specjalizuje się w rozwiązaniach typu blockchain, które umożliwiają użytkownikom angażowanie się w wiele walut kryptograficznych poprzez jedną platformę.

Obecnie w fazie beta testów Dash Text umożliwi użytkownikom Movistar i Digitel – największych wenezuelskich operatorów telekomunikacyjnych – dostęp do usług Dash za pomocą prostego, pięciocyfrowego skrótu. Mówiąc o unikalnym zapotrzebowaniu, które dało początek Dash Text, Bradley Zastrow, Global Head of Business Development w Dash Core, powiedział:

“Wenezuelczycy mieszkający za granicą wysyłają do domu przekazami pieniężnymi szacunkowo 2 mld USD. Proces ten często trwa zbyt długo i kosztuje zbyt wiele, co sprawia, że dla wielu użytkowników jest to ogromny problem. Dzięki Dash Text dostarczamy realne rozwiązania, które rozwiązują rzeczywiste problemy. Ludzie potrzebują łatwych i tanich sposobów wysyłania pieniędzy do domu, a my zrobiliśmy to w sposób, który rozszerza ekosystem Dash do tych, którzy nie mają smartfonów! Dash Text oferuje idealne rozwiązanie, aby każdy mógł stać się częścią rodziny Dash, niezależnie od tego, jaki telefon posiada”.

Kamień milowy dla Wenezuelczyków

wysyłanie SMS

Zgodnie z zapowiedzią, aby zarejestrować się na Dash Text, użytkownicy powinni wysłać SMS ze słowem “DASH” na numer 22625, a następnie kolejny SMS ze słowem “CREAR”, który utworzy ich portfel Dash. Po wykonaniu tych czynności, użytkownicy będą mogli bezproblemowo wysyłać i odbierać Dash za pośrednictwem wiadomości SMS, co może być niezwykle pomocne dla znacznej populacji Wenezuelczyków, którzy nie mają niezawodnego dostępu do Internetu.

Pomysłodawca Dash Text i współzałożyciel Lorenzo Rey planuje rozszerzyć funkcjonalność, aby integrować się bezpośrednio z terminalami handlowymi, dzięki czemu towary i usługi będzie można nabyć bezpośrednio płacąc kryptowalutą Dash za pośrednictwem wiadomości SMS. Ernesto Contreras, menedżer ds. Rozwoju biznesu Dash w Ameryce Łacińskiej, widzi płatności Dash za pośrednictwem Dash Text jako idealne rozwiązanie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dash zyskuje na wartości

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, iż w skutek powyższej informacji 12-sta największa kryptowaluta na świecie zyskała znacząco na wartości. Dzięki tym wzrostom kurs po raz kolejny dotarł w okolice lokalnego oporu (170 USD). Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna, silna reakcja podażowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PZU – czekamy na mocny raport za III kwartał
Następny artykułStrategia PSV – Duża zmienność, duże możliwości. DAX na pierwszy poniedziałek miesiąca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here