Naga Markets

Interia nabędzie 70% udziałów serwisu Antyweb.plWarszawa, 26.09.2022 (ISBnews) – Interia z Grupy Polsat Plus nabędzie bezpośrednio 70% udziałów w spółce Antyweb, podał Polsat. Pozostałe 30% pozostanie w rękach dotychczasowych właścicieli serwisu, Grzegorza Marczaka i firmy Haprin.

Cieszymy się, że tak fajny i ważny serwis w polskim internecie piszący o nowych technologiach będzie częścią naszej grupy. Nabycie udziałów w Antyweb traktujemy też jako inwestycję, jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu wsparciu pozycja i znaczenie Antyweb będą coraz większe i coraz więcej internautów będzie korzystało z wyjątkowej wiedzy i informacji, jakie można znaleźć na Antyweb.pl” – powiedział wiceprezes ds. strategii Grupy Polsat Plus Maciej Stec, cytowany w komunikacie.

“Bardzo cieszę się, że Antyweb pozyskał tak silnego i znaczącego partnera na rynku mediów w Polsce. Współpraca z Grupą Polsat Plus i różnego rodzaju przyszłe synergie to dla Antyweb.pl wejście na kolejny poziom w rozwoju serwisu. Liczę na dużo ciekawych wspólnych projektów i zaangażowaną współpracę. Osobiście uważam tę transakcję za duży sukces wszystkich, którzy od lat budują ze mną Antyweb.pl” – dodał założyciel i właściciel Antyweb.pl Grzegorz Marczak.

Marczak pozostaje w Antyweb.pl i nadal będzie nim kierował i odpowiadał za kwestie redakcyjne, podkreślono.

Antyweb.pl to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów internetowych poświęconych nowym technologiom. Strona została założona w 2006 jako blog prowadzony jednoosobowo przez Grzegorza Marczaka, który obecnie pełni funkcję redaktora naczelnego i szefa serwisu. W 2011 roku Antyweb pozyskał finansowanie, które pozwoliło na zbudowanie efektywnie działającego pełnowymiarowego serwisu i przełożyło się na znaczące wzrosty odwiedzin i przychodów. Zakres tematyczny artykułów obejmuje obszary elektroniki konsumenckiej, gamingu, nowych mediów, branży IT, startupów, nauki oraz telekomunikacji. Obecnie z serwisem współpracuje ponad 15 autorów.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKonsorcjum Unibepu ma umowę na budowę magazynu za ok. 58 mln zł netto
Następny artykułJaponia interweniowała na Forex w czwartek. Czy zrobi to po raz kolejny?
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here