Naga MarketsGlobalna firma brokera Interactive Brokers Group (Nasdaq: IBKR), ogłasza w poniedziałek rozszerzenie swojej dotychczasowej oferty na kryptowaluty, umożliwiając klientom handel i przechowywanie bitcoina (BTC), etheru (ETH), litecoina (LTC) i bitcoin cash (BCH) dzięki współpracy z platformą cyfrowych aktywów Paxos.

Kryptowaluty trafiają do oferty Interactive Brokers. Platforma odpowiada na potrzeby klientów

Dzięki Paxos, klienci IBKR będą mogli handlować kryptowalutami obok innych klas aktywów dostępnych na platformie Interactive Brokers.Podczas gdy inne giełdy kryptowalutowe i brokerzy pobierają opłaty w wysokości 2,00% wartości transakcji lub więcej i dodają spready lub marże do ceny, handel kryptowalutami z Paxos na platformie Interactive Brokers charakteryzuje się niskimi prowizjami w wysokości zaledwie 0,12% – 0,18% wartości transakcji, w zależności od miesięcznego wolumenu, z minimalną kwotą 1,75 dol. za zlecenie. Ponadto, nie ma żadnych dodatkowych spreadów, marż ani opłat za przechowywanie.

– W miarę rozwoju rynków finansowych, inwestorzy indywidualni i instytucjonalni coraz częściej poszukują alokacji w waluty cyfrowe jako sposobu na osiągnięcie swoich celów finansowych.

Dając naszym klientom dostęp do handlu kryptowalutami, dostrzegamy potrzebę zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania inwestorów na handel cyfrowymi aktywami obok innych klas aktywów w wygodny i tani sposób – powiedział Milan Galik, dyrektor generalny Interactive Brokers

Handel kryptowalutami i innymi klasami aktywów wymagał wcześniej od inwestorów korzystania z wielu platform transakcyjnych od różnych brokerów i giełd. Oferta kryptowalutowa Interactive Brokers pozwala jednak inwestorom na zawieranie transakcji i przeglądanie sald za pośrednictwem jednej platformy, która zapewnia ujednolicony widok transakcji.

Cztery główne kryptowaluty w ofercie IBKR

Klienci Interactive Brokers korzystają z wygody scentralizowanego zarządzania gotówką i mogą handlować BTC, ETH, LTC i BCH, a także akcjami, opcjami, kontraktami terminowymi, obligacjami, funduszami wzajemnymi i ETF-ami z jednego ekranu.

Chociaż początkowo kryptowaluty będą dostępne tylko dla klientów, którzy są rezydentami Stanów Zjednoczonych, Interactive Brokers planuje w przyszłości wprowadzić handel kryptowalutami dla dodatkowych typów klientów, w tym doradców finansowych i klientów w innych częściach świata.

invest

– Interactive Brokers pozostaje zaangażowany w dostarczanie szerokiej gamy produktów w skali globalnej, zaawansowanej technologii i najwyższej jakości cen.

Dodanie dostępu do handlu kryptowalutami jeszcze bardziej realizuje naszą misję zapewnienia aktywnym inwestorom potężnych narzędzi handlowych i szerokiej gamy produktów po niskich kosztach – powiedział Steven Sanders, EVP of Marketing and Product Development w Interactive Brokers

Paxos jest regulowaną platformą infrastruktury blockchain. Stała się pierwszą wyczarterowaną firmą powierniczą dla aktywów cyfrowych w 2015 roku, regulowaną przez nowojorski Departament Usług Finansowych. Ten nadzór pomaga chronić konsumentów i zapewnia, że aktywa będą przechowywane w zdalnych, oddzielonych rachunkach.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here