XTB

Interactive Brokers

Interactive Brokers (Notowany na Nasdaq pod symbolem IBKR) jest amerykańską międzynarodową firmą brokerską, która posiada obecnie 24 biura w 14 krajach na całym świecie. Prowadzi największą elektroniczną platformę handlową w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby transakcji, pośrednicząc w handlu akcjami, opcjami, kontraktami terminowymi, opcjami terminowymi, walutami rynku Forex, obligacjami i funduszami.

Historia brokera sięga jeszcze 1977 roku, a po kilkudziesięciu latach działalności i doświadczenia zdobywanego na największych rynkach światowych podmiot aktywnie wchodzi na Stary Kontynent, oferując dostęp do 135 rynków.

Interactive Brokers warunki handlu

Broker regulowany przez Interactive Brokers jest regulowany w USA, Kanadzie, UK, Australii, Hong Kongu i w Japonii. Usługi na terenie Unii Europejskiej może świadczyć dzięki licencjom w Luksemburgu, Irlandii oraz na Węgrzech
Wersje językowe strony Angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski, chiński, japoński, węgierski
Platforma Client Profile, Trader Workstation, IBKR Mobile, IBKR API
Minimalny depozyt brak
Rodzaje kont IBKR Pro
Waluta depozytu PLN, GBP, EUR, USD, CZK, DKK, HUF, NOK, SEK, CHF
Spread Rynkowy
Prowizja Zależna od rodzaju rachunku oraz instrumentu, od 0 dol. Klient może wybrać między zmiennymi lub stałymi stawkami.
Maksymalna dźwignia ESMA
Minimalna wartość transakcji 0,01
Hedging Tak
Scalping Tak
Dostępne Instrumenty Akcje i ETFy, kontrakty terminowe futures, opcje, obligacje, fundusze, pary walutowe
Wpłaty przelewy bankowe
Wypłaty przelewy bankowe

Źródło: Interactive Brokers

Historia powstania i podstawowe informacje o Interactive Brokers

Pierwotna organizacja została utworzona jako animator rynku w 1977 roku pod nazwą T.P. & Co., a w 1982 roku zmieniono jej nazwę na Timber Hill Inc. Jako pierwsza zaczęła używać arkuszy wyceny wartości godziwej na parkiecie giełdowym w 1979 roku, a w 1983 roku jako pierwsza zaczęła używać komputerów przenośnych do handlu.

 

W 1987 roku założyciel spółki i jej obecny prezes Thomas Peterffy stworzył również pierwszy w pełni zautomatyzowany system handlu algorytmicznego, który tworzył i składał zlecenia rynkowe. W latach 1993-1994 powstała grupa korporacyjna Interactive Brokers Group, a także spółka zależna Interactive Brokers LLC, aby kontrolować elektroniczne usługi brokerskie i oddzielić je od Timber Hill, która prowadzi działalność animatora rynku.

 

W 2014 roku Interactive Brokers stał się pierwszym brokerem internetowym, który zaoferował bezpośredni dostęp do IEX, prywatnego forum handlu papierami wartościowymi. Obecnie około 16,6 procent firmy jest w posiadaniu publicznym, podczas gdy pozostała część w posiadaniu pracowników i ich podmiotów powiązanych. Thomas Peterffy jest największym akcjonariuszem.

 

Firma ma siedzibę główną w Greenwich w stanie Connecticut prowadzi jednak biura w 14 różnych krajach. Firma obsługuje ponad 1,4 mln rachunków maklerskich, a jej kapitał własny wynosi 128,4 mld dol. Interactive Brokers Group jest właścicielem 40% udziałów w giełdzie kontraktów terminowych OneChicago, a także partnerem kapitałowym i założycielem Boston Options Exchange.

 

Dostępne platformy handlowe w Interactive Brokers

W ofercie Interactive Brokers znajduje się między innymi flagowa platforma Trader Workstation (TWS), stworzona z myślą o aktywnych inwestorach oraz traderach, którzy handlują na wielu klasach aktywów i szukają elastyczności, przejrzystości i jednocześnie zaawansowanych narzędzi. Oprócz tego IBKR oferuje:

 

 • Client portal – platformę webową pozwalającą na sprawdzanie notowań i składanie zleceń oraz zarządzanie kontem
 • IBKR Mobile – łatwy handel i monitorowanie konto IBKR z urządzenia z systemem iOS lub Android (tablet lub smartfon).
 • IBKR APIs – broker oferuje coś dla każdego poziomu doświadczenia – od łatwego w użyciu interfejsu API programu Excel do przemysłowego interfejsu API FIX. interfejs API TWS jest wspierany licznymi przykładami ułatwiającymi rozpoczęcie pracy.
 • Trader Workstation – pozwala traderom, inwestorom i instytucjom handlować akcjami, opcjami, kontraktami terminowymi, walutami, obligacjami i funduszami na ponad 135 rynkach na całym świecie z jednego zintegrowanego konta.
 • IBKR GlobalTrader – Nowa, łatwa platforma mobilna do handlu światowymi akcjami, opcjami i funduszami ETF z urządzenia z systemem iOS lub Android, tabletu lub smartfona. Możesz również wyszukiwać niedowartościowane akcje w bezpłatnym narzędziu online IBKR GlobalAnalyst.
 • IMPACT – aplikacja ESG do inwestowania w firmy, które podzielają Twoje wartości.

 

Korzystając z flagowej platformy TSW można wybrać albo wersję Mosaic albo Classic. Mosaic zapewnia intuicyjną obsługę z szybkim i łatwym dostępem do wszechstronnych narzędzi transakcyjnych, zarządzania zleceniami, wykresami, listami obserwacyjnymi i portfelami – wszystko to w jednym, konfigurowalnym obszarze roboczym.

 

Classic oferuje szybkie wprowadzanie zleceń na podstawie cen bid i ask, z wierszem zleceń wyświetlanym bezpośrednio pod wierszem danych rynkowych. Klasyczny TWS jest zawsze dostępny dla inwestorów, którzy potrzebują bardziej zaawansowanych narzędzi i algorytmów.

 

Wygląd TWS Mosaic

TWS w wersji Mosaic zapewnia:

 • Bezpośredni dostęp do narzędzi handlowych, zleceń, notowań na żywo, badań technicznych i analiz TWS w jednym oknie.
 • Okno Portfolio umożliwia błyskawiczne przeglądanie podsumowania rachunku i szczegółów pozycji, okno Order Entry służy do natychmiastowego formułowania i przekazywania zleceń, a okno Order Monitor do śledzenia i modyfikowania zleceń na żywo oraz przeglądania wypełnionych i anulowanych zleceń.
 • Zlecenia bezpośrednio w panelu Orders, w tym bracket, stop limit, profit taker, One Cancels Other, beta, FX order i pair hedging orders.
 • Dodawanie wielu list obserwacyjnych, aby przeglądać grupy instrumentów i tworzyć własne skanery rynku.
 • Wyświetlanie interaktywnych, konfigurowalnych wykresów, które wspierają analizy i linie trendu.
 • Dostosowaną przestrzeń roboczą do własnych potrzeb handlowych poprzez łączenie ulubionych narzędzi handlowych.

Edukacja w Interactive Brokers

 

Interactive Brokers stawia na edukację inwestorów indywidualnych prowadząc IBKR Campus, w ramach którego funkcjonuje akademia inwestorska i publikowane są artykuły edukacyjne oraz najnowsze informacje rynkowe.

 

 • Traders’Academy – Popraw swoje zrozumienie produktów, narzędzi i rynków dostępnych za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanej aplikacji IBKR Trader Workstation (TWS), IBKR Mobile, Client Portal i TWS API.
 • IBKR Webinars – Oglądaj, słuchaj i ucz się o bieżących tematach rynkowych, narzędziach IBKR i nie tylko, uczestnicząc w jednym z bezpłatnych webinarów lub przeglądając bogatą ofertę nagrań
 • Traders’Insight – Obejrzyj lub przeczytaj komentarze i analizy rynkowe od ponad 70 specjalistów z branży, w tym głównego stratega IBKR Steve’a Sosnicka i starszego analityka Steve’a Levine’a.
 • IBKR Quant – Blog dla profesjonalistów ilościowych zainteresowanych programowaniem, głębokim uczeniem, IBKR API, AI, Blockchain i innymi technologiami transformacyjnymi wpływającymi na współczesne rynki.
 • StudentTraidingLab – Darmowe źródło online dla osób, które chcą połączyć zajęcia z finansów lub informatyki z prawdziwymi doświadczeniami handlowymi.

Otwórz konto