Naga MarketsInter Cars wyróżnił się 8,5-procentowym wzrostem w indeksie mWIG40Po mocnych poniedziałkowych wzrostach na Wall Street wczoraj zagościły spadki – S&P 500 przecenił się o 0,8%, a Nasdaq o 1,7%. Zbliża się termin wygasania dotychczasowego wsparcia fiskalnego, m.in. dodatku do zasiłku dla bezrobotnych, a administracji Joe Bidena zależy ma wprowadzeniu nowego stymulusa przed tym terminem, a więc w I połowie marca.

Inter Cars z obiecującym wzrostem

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu może odbyć się głosowanie w Senacie nad wspomnianym nowym pakietem fiskalnym. Dzisiaj mocno zyskują indeksy azjatyckie, a kontrakty na indeksy rynków rozwiniętych wskazują na umiarkowanie pozytywne otwarcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na warszawskim parkiecie sesja zakończyła się niewielkim wzrostem kluczowych indeksów. W indeksie blue chipów najmocniej zyskało Allegro (+5,9%) – kolejny raz popyt uaktywnił się w okolicy poziomów otwarcia notowań z dnia debiutu. Wczoraj wystartowała konkurencyjna platforma Amazona dedykowana dla polskiego rynku – z raportu analityków firmy Dealavo wynika, że dla większości kategorii produktów Allegro oferuje lepsze ceny niż konkurent. Z drugiej strony najmocniej przeceniło się Dino (-2,2%).

W indeksie mWIG40 poniższe spółki wyróżniły się wzrostem: Comarch (+9,6%) zyskał po publikacji dobrych wyników finansowych, PKP Cargo (+9,2%) poinformowało o podpisaniu 7-letniej umowy o maksymalnej wartości ok 1,4 mld zł, walory Inter Cars (+8,5%) również  zareagowały pozytywnie na wstępne wyniki. W odwrocie znalazł się Mabion (-4,1%), który dziś rano poinformował o zawarciu umowy ramowej wraz z pierwszym zamówieniem na usługi kontraktowe z Novavax w zakresie programu szczepionki na koronawirusa, dodatkowo spółka poinformowała o zawarciu porozumienia z PFR w związku z finansowaniem rozszerzonej współpracy z Novavax – niewiążące porozumienie przewiduje udzielenie oprocentowanej 3 letniej pożyczki na kwotę 30 mln zł oraz objęcie pakietu akcji do kwoty 10 mln zł.

WIG w układzie dziennym

Wśród małych spółek wyróżnił się Sanwil (+10,5%) i Eko Export (+9,6%). Z pozostałych informacji: 1. KNF szacuje koszt konwersji kredytów dla banków zgodnie z propozycją na 34,5 mld zł. 2. AB opublikował wyniki kwartalne, które są znacznie lepsze od konsensusu zakładającego 33,9 mln zł zysku netto – spółka zarobiła 52,9 mln zł, przewyższając wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku o 98%. 3. Celon Pharma zakończył współpracę z Lupin Atlantis Holdings, ale rozpoczął z Glenmark Pharmaceuticals.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | pgnig akcje notowania | jsw gpw | mercator akcje | kurs akcji pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here