Naga MarketsInter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

intercars
źródło xStation 5

Notowania spółki podczas ostatniej sesji minionego tygodnia przebiegały w bardzo spokojnym tonie, podobnie jak podczas ostatnich miesięcy. Spółka poinformowała podczas tej sesji o wynikach sprzedaży za styczeń. Sprzedaż Inter Cars wzrosła o 21% do 461,5 mln zł w styczniu w porównaniu z poprzednim rokiem. Jej przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 14,3% r/r do 332,3 mln zł. Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne zwiększyła się o 16,1% r/r do 614,7 mln zł w styczniu 2019 roku. Zagraniczne spółki dystrybucyjne zwiększyły sprzedaż o 19% r/r, osiągając przychody w wysokości 251,5 mln zł. Wyniki powinny być dobrze odbierane przez inwestorów, aczkolwiek na rynku nic ciekawego się nie dzieje. Cena testuje poziom poprzedniego dołka, co rodzi obawy o powrót do trendu spadkowego.

Zobacz również: Komentarz giełdowy – w oczekiwaniu na kolejne sygnały

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

lpp
źródło xStation 5

Także LPP zaliczyła bardzo spokojna sesję, podobnie jak wszystkie sesje poprzedniego tygodnia, które były równie senne, zarówno pod względem ruchu ceny jak i obrotów, które malały z dnia na dzień. Na wykresie kurs testuje dość dobrze respektowany opór w okolicach 8500 zł, niewiele wyżej znajduje się linia trendu. Jeżeli w tym rejonie dojdzie do mocniejszej reakcji podażowej, wydaje się, że cena może spadać na zeszłoroczne minima. Od dłuższego czasu rynek zdaje się ignorować niezłe informacje ze spółki. Podobnie było w piątek, kiedy firma informowała o planach dotyczących zwiększenia poziomu dywidendy z zysku za 2018 rok w porównaniu z poprzednim rokiem. Żadne decyzje jeszcze jednak w tej sprawie nie zapadły.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here