Naga Markets
Spółka jest największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych.

intercars
źródło xStation 5

Akcje spółki szybowały w górę podczas czwartkowej sesji o niespełna 4%, przybliżając kurs do maksimów trwającego od końca listopada odbicia. Sytuacja techniczna spółki jest ciekawa, gdyż odbicie to zaczęło się przy wieloletniej linii trendu oraz przy linii łączącej kilka ostatnich dołków. Co ciekawe, zasięgi ostatnich korekt także są bardzo podobne i jeżeli historia znowu miałaby się powtórzyć, to kurs miałby otwartą drogę co najmniej do okolic 244 zł. Wczoraj spółka podała pozytywne informacje. Przychody firmy w całym ubiegłym roku zwiększyły się wstępnie o ponad 16% do niemal 7,9 mld zł. W komunikacie władze spółki poinformowały o zamiarze otwarcia w tym roku kilku nowych filii. Nie podjęto jak dotąd decyzji w kwestii dywidendy ale podkreślono, że wstępnie można spodziewać się choćby niewielkiej dywidendy.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – JSW, Getin Noble Bank, Esotiq & Henderson

Lentex SA to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych, obiektowych i sportowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin.

lentex
źródło xStation 5

Notowania spółki szły w górę o ponad 3% przy wyraźnie podwyższonych obrotach podczas wczorajszej sesji. Powodem zwyżki była informacja o tym, że spółka przewiduje w 2019 roku nieduży wzrost przychodów oraz zakłada inwestycję w linię do produkcji wykładziny elastycznej z PVC za około 25,5 mln zł. Spółce udało się już pozyskać dofinansowanie na ten cel w wysokości 10,7 mln zł. Rozwój spółki oraz dofinansowanie to kwestie na pewno cieszące akcjonariuszy. W tle mamy także trwający przegląd opcji strategicznych oraz wciąż nie podjęte decyzje odnośnie skupu akcji, choć w tym celu został już utworzony kapitał rezerwowy w wysokości 81,6 mln zł. Na wykresie mamy kontynuację odbicia z połowy listopada. Wydaje się, że kurs mógłby nawet rosnąć do okolic 8,5 zł, gdzie mamy znaczący poziom oporu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here