Naga MarketsInter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

intercars
źródło xStation 5

Spółka poinformowała podczas czwartkowej sesji o wynikach sprzedażowych za lipiec. Sprzedaż zwiększyła się o 14,4% do 764,8 mln zł w lipcu. Sprzedaż spółki-matki Inter Cars wzrosła o 7,9% do 555 mln zł w lipcu. Jej przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 10,9% do 391,9 mln zł. Sprzedaż spółek dystrybucyjnych za granicą zwiększyła się o 18,2% do 333,4 mln zł. Narastająco, od początku roku sprzedaż spółek dystrybucyjnych zwiększyła się o 12,6% do 4 941,2 mln zł. Wyniki są więc bardzo mocne. Rynek niestety specjalnie nie reagował na podane wyniki. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że ostatnie odbicie jest bardzo mało dynamiczne i przypomina wcześniejsze korekty. Od połowy 2017 roku mamy tendencję spadkową i wydaje się, że nadal realne jest ryzyko dalszych spadków z celem w rejonie 160 zł.

Zobacz również: Bloober Team – pozytywne informacje napędzają wzrosty

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo.

cdrl
źródło xStation 5

Spółka podczas wczorajszej sesji opublikowała wyniki za lipiec. W tym miesiącu firma odnotowała 14 mln zł przychodów z polskiej sieci detalicznej, co oznacza wzrost o 6% w porównaniu z poprzednim rokiem. Natomiast w kanale internetowym przychody wyniosły 1,9 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 23%. Narastająco, od stycznia, polska sieć detaliczna wypracowała 84,5 mln zł przychodu, co oznacza wzrost o 5%. W tym okresie w krajowym kanale internetowym sprzedaż wyniosła 13,2 mln zł i była wyższa od ubiegłorocznej o 23%. Spoglądając na wykres, widać że sytuacja spółki nie jest zbyt ciekawa. Cały czas trwają spadki, a cena zbliża się do poziomu poprzedniego dołka. Wszystko wskazuje, że kurs może nadal spadać, w rejon głównego wsparcia w okolicach 19 – 20 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here