Naga MarketsInter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

intercars
źródło xStation 5

Spółka po zakończeniu poniedziałkowej sesji opublikowała raport z wynikami finansowymi. Z raportu wynika, że całkowita sprzedaż zrealizowana przez wszystkie spółki dystrybucyjne grupy zwiększyła się o 13% w grudniu ubiegłego roku i wyniosła ponad 563 mln zł. O podobną wielkość wzrosła sprzedaż spółki-matki oraz zagranicznych spółek dystrybucyjnych należących do grupy kapitałowej. Największe wzrosty odnotowano na rynkach bułgarskim oraz rumuńskim. W sumie przez cały 2018 rok, sprzedaż spółek dystrybucyjnych grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 16,1% do 7 865,7 mln zł. Na wykresie nie pojawiła się jednak większa reakcja rynku. Kurs umiarkowanie wzrasta przy niskich obrotach, korygując wcześniejsze, silne spadki. Obecnie poziom 216 zł czyli poprzedni dołek, pełni rolę ważnego oporu.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Bank Pekao, Braster

CDRL jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, która jest znana na czterech kontynentach.

cdrl

Wtorkowa sesja zaczęła się dość udanie dla spółki z próbą przełamania poziomu 25 zł. Ostatecznie zwyżka zatrzymała się na poziomie niemal 4% przy niezbyt wysokich obrotach. Nie wykorzystano więc opublikowanych wcześniej wyników sprzedażowych. Wynika z nich, że spółka odnotowała 16,3 mln zł przychodów z polskiej sieci detalicznej i 2,2 mln zł w kanale e-commerce w grudniu, co oznacza wzrost odpowiednio o 5% i 47% w porównaniu z poprzednim rokiem. W sumie przez 12 miesięcy ubiegłego roku, spółka zanotowała 173,6 mln zł przychodów ze sprzedaży w Polsce. W polskiej sieci detalicznej wypracował 151,6 mln zł, w kanale e-commerce 22 mln zł. W stosunku do 2017 roku wyniki te były wyższe o odpowiednio 3% i 34%. Wyniki mogą cieszyć akcjonariuszy, mimo że sytuacja na wykresie nie jest najlepsza i kurs od połowy ubiegłego roku porusza się w układzie bocznym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here