Naga MarketsIntel jest jedną z kilku dużych spółek z branży IT, która we czwartek, po zamknięciu na Wall Street opublikuje wyniki finansowe za IV kwartał. Prognozy samej firmy, które poznaliśmy przy prezentacji wyników za III kwartał, były dosyć pesymistyczne, dlatego też na notowaniach Intelu widoczna jest pewna niepewność.


Notowania spółki uległy konsolidacji w okolicy poziomu 37,30 USD, więc publikacja raportu za IV kwartał może być dla nich przełomowa. Patrząc z szerszej perspektywy od początku ubiegłego roku mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Co prawda doszło do dosyć sporej korekty w listopadzie oraz w grudniu, jednakże linia trendu została zachowania i doszło do wytworzenia się formacji podwójnego dna.

Potencjalny zasięg wzrostowy układu został już osiągnięty, ale przy braku jednoznacznych sygnałów podażowych, wydaje się, że re-test najbliższego oporu jest prawdopodobny, szczególnie że nadal inicjatywa leży po stronie popytowej, na co wskazuje formacja złotego krzyża. Jeśli jednak zobaczymy pogorszenie sentymentu wobec spółki, to najbliższym wsparciem powinna być 50-dniowa średnia krocząca (kolor czarny), a dalej poziom 35,60 USD. Kluczową strefą popytową jest natomiast linia trendu wzrostowego, która zbiega się z 200-dniową średnią kroczącą (kolor żółty) – dopiero wybicie tego poziomu mogłoby oznaczać zerwanie ze średnioterminową sekwencją wzrostową, a tym samym przynieść ryzyko większej korekty.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Potentat na rynku procesorów ma według konsensusu pochwalić się zyskiem na jedną akcję na poziomie 0,75 USD, czyli o zaledwie 1 cent więcej niż w 2015 roku, oraz przychodami w kwocie 15,73 mld USD, czyli niemal 1 mld USD więcej niż 12 miesięcy temu. Pomimo pewnego ożywienia na rynku komputerów osobistych, przy publikacji wyników za III kwartał spółka przedstawiła dosyć pesymistyczne prognozy na kolejne miesiące, a przedstawiony plan redukcji kosztów zawiera aż 12 tys. pozycji i będzie sfinalizowany najszybciej w wakacje.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here