Naga MarketsIntel: świetne wyniki za II kw. nie powstrzymały 10 proc. spadku po głównej sesji przez problemy produkcyjneKurs akcji Intel Corp. załamał się aż o ponad 10% w handlu pozasesyjnym po czwartkowej sesji na NASDAQ, po tym jak spółka ogłosiła pojawienie się sporych problemów związanych 7-nanometrowymi chipami. Notowaniom nie pomogła nawet publikacja wyników finansowych za II kw. 2020 r., które okazały się lepsze niż oczekiwali analitycy.

  • Notowania Intela zakończyły główną sesję na NASDAQ z 1,06% spadkiem kursu akcji.
  • Kurs spadł jednak o dodatkowe 10% w handlu po głównej sesji po informacji o problemach produkcyjnych jednego z głównych przyszłych produktów Intela.
  • Jednocześnie wskutek informacji kurs akcji rywala AMD, wzrósł o niemal 8%.

Intel: dobre wyniki za II kw. 2020 r.

Intel Corp, światowy gigant produkcji podzespołów elektronicznych w czwartek opublikował raport za II kw. 2020 r. Jak się okazuje, wyniki finansowe przekroczyły oczekiwania analityków.

Intel w II kw. osiągnął 5,1 mld zysku, co przekłada się na zysk na akcję w wysokości 1,19 dol. To aż ponad 21% więcej niż w analogicznym okresie roku temu, gdy Intel wykazał 4,2 mld dol. zysku, czyli 0,92 dol. na akcję. Przychody Intela wzrosły o 20% do 19,7 mld dol. względem 16,5 mld dol. rok wcześniej.

Analitycy oczekiwali natomiast jedynie 18,6 mld dol. przychodu i zysku na akcję na poziomie 1,11 dol.

Zobacz również: Twitter: kurs mocno w górę mimo olbrzymiej straty w raporcie za II kw. 2020 r.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Intel: defekt opóźni produkcję nowych chipów

Jednak tak dobre rezultaty nie zadowoliły inwestorów, a notowania Intela załamały się aż o ponad 10% w notowaniach posesyjnych wskutek opublikowania informacji spółki o defekcie związanym z chipami giganta rynku układów elektronicznych.

Intel: świetne wyniki za II kw. nie powstrzymały 10 proc. spadku po głównej sesji przez problemy produkcyjne
Notowania Intel Corp. Źródło: stooq.pl

Według Intela, defekt ten wywoła co najmniej sześciomiesięczne opóźnienie w produkcji nowej generacji chipów. Problem związany jest z metodą produkcji 7-nanometrowych układów.

CEO Intela zapowiedział, że pierwsze 7 nanometrowe chipy pojawią się na przełomie 2022 i 2023 roku, a w ostateczności spółka może wykorzystać linie produkcyjne innych producentów np. w Azji, jak robi to rywal AMD we współpracy z Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here