Naga Markets2015.03.28_INTEL_logoChoć zyski Intela w III kwartale przebiły oczekiwania rynku, to jednak całe sprawozdanie zostało przyjęte negatywnie. Zły posmak pozostawiły po sobie prognozy spółki odnoszące się do trzech ostatnich miesięcy bieżącego roku.


Spółka w minionych trzech miesiącach wypracowała 3.4 mld USD zysku, co przełożyło się na EPS na poziomie 0.69 USD. Oznacza to poprawę wyniku o 300 mln USD w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Również w górę poszybowały przychody, które wzrosły z 14.47 mld USD do 15.78 mld USD.

Wyłączając jednorazowe koszty, skorygowany zysk na jedną akcję wyniósł 0.8 USD. Powyższe figury wypadły lepiej od założeń konsensusu, który celował w 0.72 USD w przypadku wskaźnika EPS, oraz w 15.6 mld USD przychodów. Spółce również udało się poprawić wyniki na swoim kluczowym rynku. Segment komputerów osobistych w ostatnich latach zmaga się ze zmniejszonym popytem ze względu na większe zainteresowanie urządzeniami mobilnymi.

Niemniej jednak Intel odnotował na tym rynku wzrost sprzedaży o 5% r/r do poziomu 8.9 mld USD. Również zanotowano poprawę, jeśli chodzi o segment chmur obliczeniowych. Tutaj sprzedaż procesorów wzrosła z 4.14 mld USD do 4.54 USD, jednakże założenia konsensusu były bardziej optymistyczne, gdyż zakładały wpływy na poziomie 4.6 mld USD. Tym, co zadecydowało o negatywnej reakcji rynku były niedostatecznie wysokie projekcie Intela odnośnie do bieżącego kwartału. Spółka spodziewa się osiągnąć przychody rzędu 15.2-16.2 mld USD, a Wall Street oczekiwało 15.9 mld USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

ogyjn6hxzy7ehyn4abgz_1476864988271_intel

Analitycy są dosyć podzieleni w ocenie perspektyw dla Intela. Na 41 rekomendacji, 23 zaleca kupno, 15 trzymanie, a 3 sprzedaż. Również docelowe ceny prognoz istotnie różnią się od siebie. Potencjał nowych rekomendacji w stosunku do obecnej wyceny rynkowej waha się od -18% do ponad +25%.

Patrząc na notowania spółki, widzimy, że ostatnio momentum prowzrostowe wyhamowało. Kluczowym oporem jest poziom 38 USD. Co więcej, powoli zarysowuje się formacja R-G-R, która może zwiastować większą korektę. Potencjalny zasięg spadków wynikający z układu wypada w okolicy 34.90 USD. Wcześniej jednak musiałoby dojść do wybicia wsparcia w okolicy 36.60 USD. Natomiast dla dalszych perspektyw ruchów na północ kluczowe będzie, czy dojdzie do zniesienia wcześniej wspomnianej strefy oporu.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here