Naga MarketsWtorkowa sesja na Wall Street mimo dominacji czerwonego koloru na wszystkich indeksach nie była najgorsza dla kupujących. Spora część spółek notowanych na giełdach w USA po początkowych spadkach odbiła się i dzień zakończyła wzrostami.

Przed dzisiejszą sesją proponuję przyjrzeć się dokładniej trzem dużym amerykańskim spółkom, którymi można handlować za pośrednictwem kontraktów CFD u brokera ACFX.

Pierwszą z nich jest INTEL, czyli firma której flagowymi produktami są procesory.

INTEL - wykres H1
INTEL – wykres H1

Od dołka 26 marca cena pozostaje w lekko wzrostowym trendzie, który ostatnio jednak trochę osłabł. 15 kwietnia notowania spółki otwarły się sporych rozmiarów luką cenową, która stała się wsparciem dla kursu. Jego znaczenie zwiększają już kilkukrotne próby przebicia tego poziomu przez sprzedających. Za każdym razem efekt jest ten sam i to kupujący wychodzą obronną ręką. Aktualnie kurs ponownie znajduje się w okolicach górnego ograniczenia wspomnianej luki więc zajęcie w tym miejscu długiej pozycji nie powinno okazać się błędem.

W ciekawym miejscu znajduje się też MERCK.

MERCK - wykres H1
MERCK – wykres H1

Na wykresie godzinowym mamy podobną sytuację jak w przypadku INTELA. Również widzimy sporych rozmiarów lukę cenową. Wsparcie z 28 kwietnia było już kilkukrotnie bez powodzenia testowane. Niewątpliwie jest to miejsce, gdzie można zająć długą pozycję przy małym współczynniku ryzyka.

Ostatnim przygotowanym przeze mnie na dziś walorem jest YAHOO!

YAHOO! - wykres H1
YAHOO! – wykres H1

Spółka bardzo mocno rosła 7 maja. Następnie doszło do korekty wzrostów, która swoim kształtem przypomina trójkąt. Z założenia taki układ powinien wspierać kupujących i powinno dojść do wybicia zgodnego z wcześniejszym kierunkiem. Zajęcie długiej pozycji po opuszczeniu formacji górą nie powinno być błędem. Pozostaje również alternatywny scenariusz i wyjście z trójkąta dołem oraz analogicznie sprzedaż akcji.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here