Naga MarketsCzwartkowa sesja na Wall Street nie przyniosła rozstrzygnięć, na które liczyli wszyscy grający na wzrosty. Kupujący będą musieli poczekać na ten moment jeszcze minimum do dzisiejszej sesji. Jednak może się też zdarzyć, że próba ataku będzie nieudana i indeksy pozostaną w aktualnym obszarze zmienności – to jest ryzyko, o którym trzeba pamiętać i nie wolno go tracić z oczu nawet na chwilę.

W oczekiwaniu na konkretne rozstrzygnięcia proponuję przyjrzeć się trzem spółkom notowanym na amerykańskich parkietach, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Jako pierwszy godny uwagi walor chciałbym wymienić tutaj INTEL, o którym pisałem niedawno większy artykuł.

INTEL - wykres H1
INTEL – wykres H1

Na wykresie godzinowym widzimy sporych rozmiarów świecę z 27 marca, która to rozpoczęła tak naprawdę wzrost cen spółki. Po lokalnej korekcie pojawił się kolejny wzrostowy impuls. Od dwóch dni handel toczy się w bardzo wąskiej konsolidacji przy maksimach ruchu, która z założenia ma pro wzrostową wymowę. Scenariuszem bazowym pozostaje więc wybicie w górę i kolejna wzrostowa falka.

Interesująco wygląda wykres GENERAL ELECTRIC.

GENERAL ELECTRIC - wykres H1
GENERAL ELECTRIC – wykres H1

Przed sesją 10 kwietnia na rynek napłynęły istotne informacje ze spółki, które w znaczący sposób wpłynęły na zachowanie się ceny. W efekcie na wykresie powstała sporych rozmiarów luka hossy. Od szczytu 10 kwietnia cena osuwa się w jej kierunku. Poziom ten powinien zadziałać dla kursu jako wsparcie, a po lokalnym jego teście cena powinna powrócić do wzrostów.

Na koniec chciałbym przypomnieć o YAHOO! – dziś celowo z trochę dalszej perspektywy.

YAHOO! - wykres H4
YAHOO! – wykres H4

W ostatnich dniach cena dość mocno weszła w obszar luki cenowej z 29 stycznia, która jak dotąd mocno ogranicza działania popytu. Na wykresie H4 widać jednak, że ciągle to kupujący są stroną dominującą. Jeśli bykom w końcu uda się pokonać wspomniany opór otwarta zostanie spora przestrzeń do wzrostów cen.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here