Naga MarketsWczorajsza dość neutralna sesja w Stanach Zjednoczonych pozwoliła wyselekcjonować spółki, przy których przewagę ma strona popytowa, a przy których sytuacja jest całkowicie odmienna. Indeksy w dalszym ciągu pozostają w bliskiej odległości kluczowych oporów co sprawia, że z jednej strony podaż mocno broni się przed dalszymi wzrostami, ale z drugiej to właśnie strona popytowa czuje swoją szansę i widać, że jej aktywność jest spora.

Taki układ na głównych amerykańskich indeksach sprawia, że można spodziewać się większych wahań także na poszczególnych spółkach notowanych na Wall Street. Proponuję przyjrzeć się trzem z nich, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Jako pierwszą, której baczniej przyglądam się w ostatnim czasie wymienię INTEL.

INTEL - wykres H1
INTEL – wykres H1

W przypadku tego waloru w ostatnim czasie karty rozdają kupujący. Tendencja wzrostowa rozpoczęła się 27 marca sporych rozmiarów świecą widoczną zarówno w skali godzinowej jak i dziennej. Aktualnie kurs pozostaje w wąskim zakresie wahań przy maksimach ruchu wzrostowego. Takie zachowanie się ceny wspiera kupujących. W jej aktualnym położeniu przy dolnym ograniczeniu wspomnianej konsolidacji szczególnie korzystnie wygląda stosunek potencjalnego zysku do związanego z nim ryzyka.

Inną interesująco wyglądającą dla mnie spółką jest DU PONT.

DU PONT - wykres H1
DU PONT – wykres H1

Podczas wczorajszej sesji akcje jednego z największych koncernów chemicznych na świecie zostały mocno przecenione. Spadki zostały zatrzymane w rejonie minimów z 1 kwietnia. Jeśli wsparcie zostanie wyłamane to będziemy mieli sygnał do kolejnej spadkowej fali, a trwająca pół miesiąca korekta ulegnie zakończeniu.

Ostatnim przygotowanym na dziś wykresem jest AIG.

AIG - wykres D1
AIG – wykres D1

Celowo pokazuję go w trochę szerszej perspektywie, aby lepiej zobrazować w jakim punkcie znajduje się cena. Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, a ubiegłotygodniowe wyjście ponad silną strefę oporu przyczyniło się do wygenerowania sygnału kupna. W tym momencie zrealizowany został ruch powrotny, a cena z powrotem znajduje się w atrakcyjnym położeniu do zawarcia transakcji.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here